18 maja 2024

IX Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie

26 sierpnia urocza Ziemia Sandomierska po raz kolejny gościła najwszechstronniejszych sportowców spośród lekarzy. W IX Mistrzostwach Polski Lekarzy w Triathlonie na dystansie sprinterskim (750 m pływanie, 20 km rower i 5 km bieg) wzięło udział 26 koleżanek i kolegów z całego kraju.

Pływanie odbyło się tradycyjnie na zalewie w Koprzywnicy, skąd na rowerach uczestnicy podążyli wzdłuż Wisły po krętej, malowniczej trasie – pośród sadów jabłoniowych – do Sandomierza, aby na koniec przebiec 5-kilometrowy odcinek po trudnej trasie u podnóża staromiejskiego wzgórza w obrębie Parku Piszczele. Po raz pierwszy w historii sandomierskiego triathlonu zawody odbyły się w deszczowej aurze, co nie przeszkadzało zawodnikom w uzyskiwaniu bardzo dobrych wyników.

W poszczególnych kategoriach wiekowych na najwyższym stopniu podium stawali: Kucharczyk Kamila z Kielc, Patrycja Hartwich z Krakowa, Michał Kiełboń z Przeworska (najlepszy wynik spośród wszystkich lekarzy), Tomasz Śpiewak z Tarnowa, Wojciech Jurasz z Poznania i Romuald Pietrosiuk z Międzyrzeca Podlaskiego. Drugie miejsca zajęli (odpowiednio): Katarzyna Niewczas-Wieprzowska z Warszawy, Anna Jurkiewicz-Śpiewak z Tarnowa, Łukasz Wieprzowski z Warszawy, Rafał Ring z Porąbki k. Żywca, Jan Plaskacz z Rzeszowa i Antoni Olesiejuk z Lubartowa. Na trzecich miejscach uplasowali się: Aleksandra Boroń z Krakowa, Anna Foltyn z Krakowa, Robert Konior z Tarnowa, Jacek Szczupak z Łańcuta i Rafał Jarliński z Iławy.

Uczestniczący w zawodach koleżanki i koledzy stwierdzili, że zawody w Sandomierzu mają najlepszą atmosferę integracyjno-towarzyską. Po dekoracji zawodników odbył się tradycyjny rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle, a następnie zasłużona po tak intensywnym wysiłku obiadokolacja. Zawody te zorganizowano przy finansowym wsparciu kwotą 1500 zł przez Naczelną Izbę Lekarską. Następne zawody w pięknym Sandomierzu już w przyszłym roku, a to: Zimowy Triathlon w lutym, Cross-Duathlon w maju i Letni Triathlon w sierpniu. Wszystkie w randze Mistrzostw Polski Lekarzy. Serdecznie zapraszam.

Jacek Łabudzki