16 lipca 2024

Koronawirus na świecie. Emeryci na front

W związku z panującą na świecie pandemią, coraz więcej krajów zmaga się nie tylko z niedostatkami sprzętu czy odzieży ochronnej. Brakuje też rąk do pracy.

Foto: pixabay.com

W tej sytuacji niektóre rządy apelują do lekarzy, którzy już przeszli na emeryturę, o powrót do zawodu.

Ponad 65 tys. listów rozesłano do emerytowanych lekarzy i pielęgniarek, którzy pracowali w ramach NHS w Anglii i Walii, z prośbą, aby powrócili do pracy w szpitalach, by walczyć z koronawirusem.

Także w Szkocji emeryci są proszeni o powrót do zawodu. Każdy pracownik medyczny, który przeszedł na emeryturę w ciągu ostatnich trzech lat, został poproszony o rozważenie takiej prośby.

Podobne inicjatywy pojawiają się też m.in. w USA. J.B. Pritzker, gubernator Illinois, zaapelował do emerytowanych lekarzy i pielęgniarek, aby wrócili i pomogli walczyć z pandemią COVID-19.

W wielu krajach włącza się także studentów ostatniego roku uczelni medycznych do walki z koronawirusem. Jednocześnie kierowane są apele do społeczeństwa, szczególnie do osób starszych, by pozostawali w domach, bo seniorzy są grupą najbardziej narażoną na zarażenie koronawirusem.  

Więcej o pandemii TUTAJ.