18 lipca 2024

Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce

W dniach 5-6 lipca na Stadionie Miejskim w Radomiu przy ul. Narutowicza 9 odbędą się 3. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce. Zawody będą organizowane równolegle z 24. Mistrzostwami Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce.

Konkurencje, w których zaplanowano rywalizację w ramach Mistrzostwa Polski Lekarzy, są następujące: bieg (różne dystanse), skok w dal, skok wzwyż, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem oraz rzut oszczepem. Medale w poszczególnych konkurencjach otrzymają najlepsi zawodnicy po przeliczeniu wyników na punkty (z uwzględnieniem kategorii wiekowych stosowanych w sporcie weteranów).

Osoba uczestnicząca w zawodach może być klasyfikowana podwójnie (kobieta po ukończeniu 30. roku życia i mężczyzna, który ukończył 35 lat).

Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego 24. Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce i 3. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce jest lek. med. Julian Pełka z Okręgowej Izby Lekarskiej w Toruniu. Osoby chętne do udziału w mistrzostwach proszone są o kontakt z organizatorem: tel. 504 101 375, e-mail: julekp@onet.pl. Komunikat organizacyjny i karta zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki.