19 czerwca 2024

Mistrzostwa w strzelectwie myśliwskim Osie ‘16

Komitet Organizacyjny XVII Otwartych Mistrzostw Polski Lekarzy w Strzelectwie Myśliwskim serdecznie zaprasza wszystkich entuzjastów radosnego strzelania do wzięcia udziału w kolejnej – siedemnastej edycji zawodów strzeleckich odbywających się pod patronatem Naczelnej Izby Lekarskiej i Bydgoskiej Izby Lekarskiej.

myśliwskie osie lekarze

Foto: Marta Jakubiak

W piątek 26.08.2016 r. na strzelnicy w Osiu zostaną udostępnione stanowiska treningowe w godzinach od 14.00 do 20.00. Również w piątek spontaniczne spotkanie towarzyskie, gdzie omawiane będą założenia taktyczne dotyczące radosnego strzelania.

Oficjalne otwarcie zawodów w sobotę w dniu 27 sierpnia 2016 r. o godz. 9.00. Zawody rozgrywane będą w klasie otwartej indywidualnie oraz drużynowo (reprezentacje trzyosobowe regionalnych izb lekarskich zgłoszone przed zawodami ) z osobną klasyfikacją dla sympatyków środowiska uczestniczących w zawodach.

Rywalizacja odbędzie się według regulaminu strzelań FITASC na czterech osiach śrutowych na 100 rzutków (na czterech przyjaznych dla zaczynających karierę strzelecką osiach parkurowych – compak sporting 25). Turniej dobroczynny, tradycyjnie dla dzieciaków leczonych w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza w Bydgoszczy, zaplanowano w konkurencji duble trap (finał na dymnych rzutkach).

Organizatorzy zapewniają do dziesiątego miejsca w każdej klasyfikacji pamiątkowe puchary i dyplomy, upominki (nagrody rzeczowe będą rozlosowane na zakończenie zawodów wśród wszystkich uczestników).

Ponadto liczą na to, że wysoka frekwencja podniesie zdecydowanie rangę sportowej rywalizacji i niezmiernie wzbogaci wartość towarzyską koleżeńskiego spotkania lekarzy i sympatyków z różnych stron naszego kraju oraz zagranicy, a atmosfera panująca na zawodach przyczyni się znacznie do rozpowszechnienia idei radosnego strzelania w całej Polsce.

Organizatorzy zapraszają do udziału w mistrzostwach z rodzinami. Po wcześniejszym zgłoszeniu i odpowiedniej frekwencji zostaną zorganizowane imprezy towarzyszące dla osób nieuczestniczących w zawodach (połów pstrąga, spływ kajakowy, zwiedzanie Torunia czy dla pań pakiet SPA).

Wszelkie informacje dotyczące mistrzostw, imprez towarzyszących oraz noclegów udzielane są pod adresem: e-mail jedmar@ozzl.org.pl. Komitet organizacyjny zastrzega sobie prawo do zmian programowych w zależności od ilości zgłoszeń uczestników.