12 czerwca 2024

MPL w Strzelectwie Myśliwskim Osie 2015

Komitet Organizacyjny XVI Otwartych Mistrzostw Polski Lekarzy w Strzelectwie Myśliwskim serdecznie zaprasza wszystkich entuzjastów radosnego strzelania do wzięcia udziału w kolejnej, XVI edycji zawodów strzeleckich, które odbędą się 29 sierpnia 2015 roku pod patronatem Naczelnej i Bydgoskiej Izby Lekarskiej.

Foto: Marta Jakubiak

W piątek, tj. 28 sierpnia, na strzelnicy w Osiu zostaną udostępnione stanowiska treningowe w godz. 14.00-20.00. Również w piątek zaplanowano spotkanie towarzyskie, w czasie którego omawiane będą założenia taktyczne dotyczące radosnego strzelania. Oficjalne otwarcie zawodów nastąpi w sobotę o godz. 9.00.

Zawody rozgrywane będą w klasie otwartej indywidualnie oraz drużynowo (reprezentacje trzyosobowe regionalnych izb lekarskich zgłoszone przed zawodami) z osobną klasyfikacją dla uczestniczących w zawodach sympatyków naszego środowiska.

Zawody zostaną rozegrane według regulaminu strzelań PZŁ, PZSS oraz FITASC na czterech osiach śrutowych na 100 rzutków (trap 25-5 ze stanowisk pojedynczych 10 dubletów ze stanowisk po strzale, skeet 25 – w układzie sportowym+timer oraz dwóch przyjaznych dla zaczynających karierę strzelecką osiach parcourowych – compak sporting 25, sporting 25).

Turniej dobroczynny tradycyjnie dla dzieciaków leczonych w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza w Bydgoszczy w konkurencji duble trap – finał na dymnych rzutkach.

W każdej klasyfikacji zapewniamy pamiątkowe puchary i dyplomy do dziesiątego miejsca. Nagrody rzeczowe będą rozlosowane na zakończenie zawodów wśród wszystkich uczestników. Mamy nadzieję, że wysoka frekwencja na zawodach podniesie zdecydowanie rangę sportowej rywalizacji i niezmiernie wzbogaci wartość towarzyską tego koleżeńskiego spotkania lekarzy i sympatyków z różnych stron naszego kraju oraz zagranicy.

Jesteśmy przekonani, że atmosfera panująca na naszych zawodach przyczyni się znacznie do rozpowszechnienia idei radosnego strzelania w całej Polsce.

Jednocześnie informujemy że po wcześniejszym zgłoszeniu i odpowiedniej frekwencji zostaną zorganizowane imprezy towarzyszące dla osób nieuczestniczących w zawodach (połów pstrąga, spływ kajakowy, zwiedzanie Torunia czy pakiet SPA dla pań).

Komitet Organizacyjny zastrzega sobie prawo do zmian programowych w zależności od ilości zgłoszeń uczestników. Wszelkie informacje dotyczące mistrzostw, imprez towarzyszących oraz noclegów udzielamy pod adresem e-mail: jedmar@ozzl.org.pl.

Ogłoszenie organizatora