15 lipca 2024

Osie: Blask złota i kryształów dla Bydgoszczy

W dniach 28-29.08.2015 roku odbyła się XVI edycja Międzynarodowych Mistrzostw Polski Lekarzy w Strzelectwie Myśliwskim na strzelnicy w samym sercu Borów Tucholskich – w Osiu. Z różnych stron naszego kraju zjechało do Osia 72 uczestników zawodów wraz z rodzinami.

XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Strzelectwie Myśliwskim Osie 2015 XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Strzelectwie Myśliwskim Osie 2015-

W piątek na terenie hotelu w Tleniu, przy dźwiękach kwartetu smyczkowego, delektując się wykwintną kuchnia opartą w całości na dziczyźnie, medycy szlifowali formę przed sobotnimi występami strzeleckimi. Wymieniano na gorąco ostatnie rady przed zawodami, analizowano założenia taktyczne.

W sobotę komitet organizacyjny mistrzostw zaprosił osoby towarzyszące na autokarową wycieczkę do atrakcyjnych miejsc starówki toruńskiej, natomiast na strzelnicy już tradycyjnie o godz. 10, po oficjalnym otwarciu zawodów, przystąpiono do rywalizacji o tytuł Mistrza Polski.

Zawody rozgrywano w trzech kategoriach: w klasie otwartej, powszechnej oraz drużynowej z reprezentacjami okręgowych izb lekarskich. Po wyczerpującym turnieju wyłoniono zwycięzców i rozdano medale, puchary i nagrody XVI Mistrzostw Polski Lekarzy.

Mistrzem Polski na rok 2015 został kolega Marek Jedwabiński (Bydgoszcz), wicemistrzem kolega Sergiej Isaryk (Ukraina), a na trzecim miejscu podium stanął kolega Andrzej Mohr (Słupsk).

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Bydgoskiej Izby Lekarskiej nie pozostawiła żadnych wątpliwości, która okręgowa izba lekarska dysponuje największą siłą ognia. Wśród zaproszonych gości zdecydowanie najlepszy okazał się kolega Jacek Adamczyk.

Po zakończeniu sportowej części zawodów odbył się Charytatywny Turniej Sponsorów w konkurencji duble trap, z którego dochód, jak co roku, zostanie przekazany dzieciom leczonym w Klinice Ortopedii SU nr 1 w Bydgoszczy.

Bardzo się cieszymy, że nasza impreza organizowana pod patronatem Naczelnej i Bydgoskiej Izby Lekarskiej znalazła swoje stałe miejsce w kalendarzu ogólnopolskich zawodów strzeleckich i z roku na rok ma coraz więcej sympatyków.

Każdy, kto przyjeżdża do Osia wywozi wspaniały dar przyjaźni otrzymany od lekarskiej braci łowieckiej z całej Polski.

Serdeczna atmosfera i wspaniali uczestnicy, którzy do nas przyjechali to jest recepta na udaną imprezę w przyszłym roku i już dzisiaj zapraszamy na XVII edycję Mistrzostw. Do zobaczenia w Osiu w 2016 roku. „Darz Bór”!