24 lipca 2024

Pieniądze dla dolnośląskich szpitali

Sześć szpitali otrzyma dofinansowanie z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach dotacji celowej. W sumie ponad 6,2 mln zł zostanie przeznaczone na budowę oddziałów, zakup sprzętu i aparatury medycznej oraz remonty. Cel: podniesienie jakości świadczonych usług zdrowotnych.

Konferencja Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Foto: UMWD

Dotacje dostaną placówki we Wrocławiu, w Jeleniej Górze, Legnicy, Bolesławcu i Czarnym Borze.

Wrocławski Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza otrzyma 2,4 mln zł na termomodernizację swoich budynków i wymianę instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Kolejna wrocławska placówka, Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc, zostanie wsparta kwotą 520 tys. zł na modernizację opieki pulmonologicznej.

1,7 mln zł powędruje do Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze. Dotacja zostanie przeznaczona na modernizację wyposażenia oraz budynków należących do Centrum. Kolejną placówką, która otrzymała wsparcie, jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy – 1 mln zł trafi m.in. na modernizację wejścia głównego.

600 tys. zł zarząd województwa przeznaczył na adaptację pomieszczeń byłego Pogotowia Ratunkowego w Bolesławcu na Oddział Zakaźno-Obserwacyjny – Zespół Opieki Zdrowotnej. Pozostałe 40 tys. zł zostanie wydane na modernizację kotłowni grzewczej w budynku Zakładu Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze.

ls

Źródło: UMWD