14 lipca 2024

Polscy lekarze mogą skorzystać z prestiżowego szkolenia w Bostonie

Agencja Badań Medycznych (ABM) rozpoczęła rekrutację do pierwszej edycji programu Polish Clinical Scholars Research Training („P-CSRT”) opracowanego i realizowanego przez Harvard Medical School Postgraduate Medical Education.

Boston. Foto: pixabay.com

P-CSRT to zaawansowane szkolenia w zakresie ochrony zdrowia oraz badań naukowych, ze szczególnym naciskiem na badania kliniczne i publikacje.

Program jest kierowany do osób które ukończyły medycynę, farmację, pielęgniarstwo oraz inne studia w dziedzinie nauk o zdrowiu lub nauk przyrodniczych.

Najważniejsze informacje:

  • liczba uczestników w pierwszej edycji: 100,
  • czas: ok. 12 miesięcy (od końca października 2023 r. do początku października 2024 r.),
  • trzy 4-dniowe spotkania warsztatowe: 24-27.10.2023 r. – Warszawa, 9-12.04.2024 r. – Warszawa, 8-11.10.2024 r. – Boston,
  • 9 modułów szkoleniowych: wprowadzenie, biostatystyka, zaawansowana biostatystyka, epidemiologia, epigenetyka i epigenomika, zaawansowana problematyka badań klinicznych, podstawy nauk translacyjnych, przywództwo i praca w zespole, przygotowywanie publikacji naukowych i wniosków o dofinansowanie.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny i finansowany przez ABM. Agencja finansuje zakwaterowanie uczestników podczas warsztatów w Warszawie i w Bostonie oraz loty na trasie Warszawa–Boston–Warszawa.

Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie: https://abm.gov.pl/pl/form/dodaj29,Formularz-rekrutacyjny-HMS.html. Należy go wypełnić w języku angielskim do 7.09.2023 r.

Zgłoszenia kandydatów zostaną przesłane do oceny Harvard Medical School Postgraduate Medical Education, która podejmie ostateczną decyzję o przyjęciu. W przypadku większej liczby zgłoszeń niż miejsc, decyduje kolejność, w jakiej ABM otrzyma wypełniony formularz rekrutacyjny.

Dodatkowe informacje: program_hms@abm.gov.pl.