24 kwietnia 2024

Posumowanie Mistrzostw Polski Lekarzy w wielobojach lekkoatletycznych

W 3. Mistrzostwach Polski Lekarzy w Wielobojach Lekkoatletycznych (pięcioboju klasycznym  i pięcioboju rzutowym), które odbyły się 10 czerwca na Stadionie Miejskim w Toruniu, uczestniczyło łącznie 70 zawodniczek i zawodników i zawodników, w tym 5 lekarzy.

Rywalizacja w ramach MPL odbyła się w pięcioboju klasycznym (skok w dal, rzut oszczepem, 200 m, rzut dyskiem, 800 m – kobiety, 1500 m – mężczyźni) i pięcioboju rzutowym (pchnięcie  kulą, rzut: dyskiem, oszczepem, młotem i ciężarkiem).

Nagradzano medalami za pierwsze trzy miejsca w kat. „open” oddzielnie za poszczególne pięcioboje, po przeliczeniu poszczególnych wyników na punkty (sposób liczenia stosowany w sporcie weteranów lekkiej atletyki uwzględniający poszczególne kategorie wiekowe w przedziałach pięcioletnich letnich, pozwalający również porównać wartość wyników w poszczególnych konkurencjach).

Pucharem ufundowanym przez Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej dla najlepszego lekarza mistrzostw w pięcioboju rzutowym został wyróżniony Zenon Krukowski z Międzyrzecza. Pucharem ufundowanym przez Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Toruniu dla najlepszego lekarza mistrzostw w pięcioboju klasycznym została wyróżniona Jolanta Pełka-Witt z Rozgart.

Serdeczne podziękowania dla Naczelnej Izby Lekarskiej i Okręgowej Izby Lekarskiej w Toruniu za okazaną pomoc finansową i organizacyjną. Dziękuję  wszystkim koleżankom i kolegom za udział w zawodach.

Julian Pełka
Organizator zawodów
Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska w Toruniu

Kto zdobył medale?

Pięciobój klasyczny – kobiety:

1. Jolanta Pełka-Witt (Rozgarty), K40, 961 pkt.

Pięciobój klasyczny – mężczyźni:

DNS Julian Pełka (Toruń), M65, kontuzja.

Pięciobój rzutowy – mężczyźni:

1. Zenon Krukowski (Międzyrzecz), M75, 3198 pkt.

2. Konrad Bońda (Brwinów), M45, 2820 pkt.

3. Włodzimierz Dłużyński (Pabianice), M50, 2495 pkt.