27 maja 2024

Rajd Konny Lekarzy po raz jedenasty

Tradycyjny już, Ogólnopolski Rajd Konny Lekarzy im. mjr. Hubala, który w tym roku zorganizowany został po raz jedenasty, odbył się w dniach 2-4 czerwca, jak zwykle w gościnnym ośrodku doktora Jarosława Suwalskiego koło Koluszek.

XI Ogólnopolski Rajd Konny Lekarzy im. mjr. Hubala Ogólnopolski Rajd Konny Lekarzy im. mjr. Hubala

Ogólnopolski Rajd Konny Lekarzy im. mjr. Hubala (2) Ogólnopolski Rajd Konny Lekarzy im. mjr. Hubala (3)

Foto: Marek Pisarski, Mariusz Komorowski

Znowu niebiosa okazały się łaskawe, piękna pogoda, dwudziestu jeźdźców i dwie dwukonne bryki. Lasy i łąki w pełnym rozkwicie. Czego potrzeba więcej do szczęścia…

Gościem uczestników Rajdu na uroczystej kolacji był sekretarz Okręgowej Rady Lekarskiej Paweł Czekalski, a wieczór uświetnili koncertem zaprzyjaźnieni artyści: Anna i Romuald Spychalscy, którzy wystąpili z nowym repertuarem. Muszę przyznać, że macierzyństwo pani Ani (artyści są od niedawna rodzicami małego Stasia) wzbogaciło jeszcze bardziej warunki głosowe sopranistki.

„Każda miłość może mieć swój kres, ale miłość do koni nigdy” (motto autora tekstu)

Nie obyło się też bez akcentów historycznych. Na rajd przybyli konno kawalerzyści ze Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego w Poświętnem, które podtrzymuje tradycje hubalowe: doktor Mariusz Komorowski, wraz z dowódcą Markiem Maciągowskim. Panowie wystąpili w pełnym uzbrojeniu bojowym: mundury polowe, rzędy jeździeckie, lance, karabinki kawaleryjskie, pistolety i szable „Ludwikówki” wzór z 1934 r. (czyli najlepsze, jakie były w kawalerii).

Natomiast na koncercie ułani pojawili się w pięknych mundurach garnizonowych (galowych), które świetnie komponowały się z suknią balową i frakiem występujących artystów. Nic dziwnego, że przez cały wieczór byli otoczeni wianuszkiem dzieci i kobiet. W tym roku postanowiłem zmienić formę relacji z rajdu – mniej ględzenia, więcej zdjęć, które najlepiej oddają atmosferę naszej cyklicznej imprezy.

Na koniec dziękuję Okręgowej Izbie Lekarskiej, a także Naczelnej Izbie Lekarskie za finansowe wsparcie rajdu i zapraszam w przyszłym roku!

Wojciech Sędzicki
Prezes Klubu Jeździeckiego OIL w Łodzi

Ogólnopolski Rajd Konny Lekarzy im. mjr. Hubala (4) Ogólnopolski Rajd Konny Lekarzy im. mjr. Hubala (5)

Ogólnopolski Rajd Konny Lekarzy im. mjr. Hubala (2) Ogólnopolski Rajd Konny Lekarzy im. mjr. Hubala (3)

Więcej o sieci szpitali piszemy tutaj.

Ogólnopolski Rajd Konny Lekarzy im. mjr. Hubala (4) Ogólnopolski Rajd Konny Lekarzy im. mjr. Hubala (5)

Ogólnopolski Rajd Konny Lekarzy im. mjr. Hubala (6) Ogólnopolski Rajd Konny Lekarzy im. mjr. Hubala (7)

Ogólnopolski Rajd Konny Lekarzy im. mjr. Hubala (8) Ogólnopolski Rajd Konny Lekarzy im. mjr. Hubala