15 czerwca 2024

Sandomierz: do trzech razy sztuka

VIII Zimowe Mistrzostwa Polski w Triatlonie już za nami. Na 10 maja zaplanowano I Mistrzostwa Polski w Cross-Duathlonie, a na 15 sierpnia VII Letnie Mistrzostwa Polski w Triatlonie (sprint). Wszystkie zawody mają rangę Mistrzostw Polski Lekarzy i odbędą się w Sandomierzu.

Sandomierski rynek nocą. Foto: Marta Jakubiak

– Imprezy triathlonowe mają już ustaloną markę i co roku startuje coraz więcej koleżanek i kolegów lekarzy, w tym roku ponad trzydzieści osób na każdej z nich. Myślę, że w 2015 roku frekwencja będzie jeszcze wyższa, ponieważ wszyscy zgodnie chwalą znakomitą organizację, w czym duża zasługa Naczelnej Izby Lekarskiej, która co roku wspiera finansowo nasze zawody – wylicza Jacek Łabędzki, organizator imprezy.

– Natomiast zawody w cross-duathlonie odbędą się w Sandomierzu po raz pierwszy i połączą dwie dyscypliny: bieganie i jazdę na rowerze górskim (MTB). Wychodzą one naprzeciw oczekiwaniom wielu koleżanek i kolegów, którzy wielokrotnie zachęcali mnie do organizacji tego typu imprezy. Spodziewam się na niej podobnej frekwencji do zawodów triathlonowych – dodaje Jacek Łabędzki.