22 kwietnia 2024

Trwa postępowanie ws. porodu w Starachowicach

Ordynator, lekarze i pielęgniarki – w sumie osiem osób ma zostać zwolnionych po zdarzeniu, do którego doszło w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach (woj. świętokrzyskie). Zapowiedział to już dyrektor placówki. Chodzi o niezapewnienie opieki kobiecie, gdy jak mówią doniesienia medialne rodziła martwe dziecko w jednej ze szpitalnych sal.

Panorama Starachowic od strony zalewu
Foto: Hiuppo, Wikimedia Commons / CC BY 3.0

Jak poinformowała Świętokrzyska Izba Lekarska, Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Kielcach wszczął postępowanie wyjaśniające. Dyrektor starachowickiego szpitala Grzegorz Fitas przeprosił już pacjentkę za to, że personel nie udzielił jej profesjonalnej pomocy.

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach jest członkiem Ogólnopolskiego Zrzeszenia Szpitali Akredytowanych. Placówka została laureatem Rankingu Szpitali „Bezpieczny Szpital 2015” organizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia pod patronatem medialnym dziennika „Rzeczpospolita” i Radia Zet. Misja szpitala brzmi: „Wykorzystując wiedzę i doświadczenie leczymy i pielęgnujemy naszych pacjentów na możliwie najwyższym poziomie”.

Źródło: ŚIL, inf. własna


Przypominamy: od 1 września recepty na bezpłatne leki dla pacjentów 75+ wystawiają lekarze podstawowej opieki zdrowotnej udzielający świadczeń POZ u danego świadczeniodawcy, pielęgniarki POZ oraz lekarze wypisujący recepty pro auctore i pro familiae. Kliknij tutaj, żeby przeczytać komentarze ekspertów i pobrać pełną listę bezpłatnych leków dla seniorów.