22 kwietnia 2024

Wieloboje rzutowe i pentathlon w Toruniu

W dniu 18 czerwca 2016 r. na Stadionie Miejskim w Toruniu ul. gen. J. Bema 23/29 odbędą się 1. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Wielobojach Rzutowych i Pentathlonie. Zawody organizowane będą równolegle z Mistrzostwami Polski Weteranów w Pięcioboju Lekkoatletycznym i Mistrzostwami Polski Weteranów w Wielobojach Rzutowych.

Foto: freeimages.com

Osoba uczestnicząca w zawodach może być klasyfikowana podwójnie (kobieta, która ukończyła 30. rok życia, a mężczyzna 35. rok życia), zarówno w mistrzostwach weteranów, jak i lekarzy. Klasyfikacja lekarzy odbywać się będzie w kategorii „open” .

Medale mistrzostw w poszczególnych konkurencjach otrzymają najlepsi (spośród kobiet i mężczyzn po przeliczeniu wyników na punkty z uwzględnieniem kategorii wiekowych stosowanych w sporcie weteranów. Rywalizacja w MPL odbywać się będzie w następujących konkurencjach:

  • wieloboje rzutowe (pięciobój rzutowy) – kula, dysk, oszczep, młot, ciężarek,
  • pentathlon (pięciobój klasyczny) – skok w dal, rzut oszczepem, 200 m, rzut dyskiem, 1500 m.

Osoby chętne do udziału w mistrzostwach proszone są o kontakt z organizatorem mistrzostw: telefoniczny (504 101 375) lub e-mail (julekp@onet.pl). Komunikat organizacyjny i karta zgłoszenia do mistrzostw dostępne na stronie www.pzwla.pl.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Lek. med. Julian Pełka
Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska w Toruniu