21 kwietnia 2024

Włocławek: nawet 200 pacjentów dziennie

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy we Włocławku przyjmuje nawet 200 pacjentów dziennie. Od niecałych 3 tygodni świadczy usługi w lepszych warunkach – w gruntownie zmodernizowanej siedzibie na rogu ulic Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Szpitalnej. 

Foto: UMWKM

Do tej pory siedziba włocławskiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy znajdowała się w budynku Zespołu Przychodni Specjalistycznych przy ulicy Szpitalnej.

– Przenosiny Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy to przede wszystkim korzyści dla pacjentów. Podniesienie standardów w służbie zdrowia jest naszym priorytetem. W ramach realizowanego przez samorząd województwa medycznego pakietu stulecia na inwestycje przeznaczyliśmy już kilkaset milionów złotych – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Koszt adaptacji nowej siedziby WOMP-u to prawie 3,75 mln złotych. Dodatkowo prawie 700 tys. złotych przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego, aparatury medycznej oraz mebli i wyposażenia. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a jego całkowita powierzchnia użytkowa to ponad 1,4 tys. metrów kwadratowych.

Budynek został podzielony na dwie strefy: dla pacjentów i administracyjną. W pierwszej znajdują się gabinety lekarskie i zabiegowe, sanitariaty, szatnia, kasa oraz rejestracja pacjentów. W drugiej wydzielono gabinety administracyjne, salkę konferencyjną oraz pomieszczenia socjalne i gospodarcze.