4 maja 2024

XV Mistrzostw Polski Lekarzy w Piłce Nożnej 6-osobowej (foto)

W dniach 2-3 czerwca 2023 roku odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski Lekarzy w Piłce Nożnej sześcioosobowej. Jak zwykle frekwencja była duża.

Mistrzostwa otworzył senator RP doktor Wojciech Konieczny oraz zastępca prezydenta miasta Ryszard Stefaniak. Przy pięknej pogodzie rozegraliśmy w dwóch kategoriach wiekowych aż 46 meczów. Zawody obfitowały w piękne bramki i efektowne akcje. Licencjonowani sędziowie czuwali, by mecze przebiegały w sportowej i sprawiedliwej rywalizacji.

W kategorii „Senior” – zawodnicy urodzeni przed 1978 rokiem – Mistrzostwo Polski wywalczyli koledzy z Krakowa, drugie miejsce zajęli piłkarze z Torunia, a trzecie miejsce przypadło drużynie Lublin-Częstochowa. O kolejności na podium decydowała ilość strzelonych bramek przez poszczególne drużyny, co świadczy o wyrównanym i wysokim poziomie gry.

W kategorii „Junior”, czyli grupie lekarzy, którzy nie przekroczyli 45. r.ż., Mistrzostwo Polski wywalczyli piłkarze z drużyny Medyk Zabrze, którzy w wielkim finale pokonali Klub PPMK. Trzecie miejsce i brązowy medal przypadł drużynie STL z Łodzi.

Wybrano też najlepszych zawodników i tak w kategorii „Senior” najlepszym zawodnikiem został Piotr Morawski z Krakowa, najlepszym bramkarzem Sebastian Telesz (Lublin-Częstochowa), a najlepszym strzelcem Łukasz Ozga z Krakowa. W kategorii „Junior” najlepszym zawodnikiem wybrany został Bartosz Konecki z Wojskowej Izby Lekarskiej, najlepszym bramkarzem Michał Ochałek z Zabrza, najlepszym strzelcem Patryk Fabiszewski z STL.

Dziękujemy za wsparcie sponsorom, którzy od lat wspierają organizację mistrzostw. Już dziś zapraszamy na kolejne Mistrzostwa Polski do Częstochowy za rok i mamy nadzieję, że dołączą do nas drużyny z innych rejonów Polski.