23 czerwca 2024

XXI MPL w brydżu sportowym

W dniach 3-4 października w Centrum Sportów Umysłowych w Warszawie lekarze rywalizowali o mistrzowskie tytuły Mistrza Polski Lekarzy w brydżu sportowym. Rozegrano cztery turnieje: par na punkty meczowe (imp-y), zapis maksymalny (max-y), turniej drużynowy (team-ów) i turniej indywidualny.

W turnieju otwarcia na imp-y mistrzami zostali: Mariusz Mysłek (Kępno) i Krzysztof Makuch (Warszawa), wicemistrzami – szczecinianie Jan Archem i Jan Rusin, a brązowymi medalistami Włodzimierz Niedolaz i Mirosław Kotowski.

W turnieju na max-y ponownie mistrzami zostali Mysłek i Krzysiek, wicemistrzami szczecinianie, a medal brązowy zdobyli Igor Łobodziński i Andrzej Kaźmierczak .W turnieju teamów złoto zdobyli Kaźmierczak, Łobodziński, Mysłek i Makuch, srebro – Ewa Skopińka, Piotr Witkowski, Andrzej Koziejowski, Wiesław Teresiński, brąz – Hanna Kalotka-Kręglewska, Mirosława Siwek, Niedolaz i Kotowski.

W turnieju indywidualnym triumfował Jan Archem przed Mirosławem Kotowskim i Włodzimierzem Niedolazem. W klasyfikacji końcowej wśród pań medale przypadły warszawiankom: prof. Ewie Skopińskiej, przed Zofią Zarębą (stomatologiem) i Hanną Kalotka-Kręglewską (kardiologiem). W prestiżowej klasyfikacji generalnej mistrzostw złoto zdobył Makuch, srebro Mysłek, brąz Skopińska

Zawody stały na wysokim poziome organizacyjnym dzięki tradycyjnej pomocy Warszawskiego Związku Brydża Sportowego. Zawodnicy grali za zasłonami, wyniki wyświetlano na bieżąco na ekranie w internecie. Oprócz wyników można było śledzić rozkłady kart, ocenę gry i obejrzeć zdjęcia niezawodnego fotografa sportowego brydża Krzysztofa Siwka.

km