19 czerwca 2024

XXI MPL w Halowej Piłce Nożnej Mielec 2015

W dniach 22-23 listopada 2014 roku odbyła się XXI edycja Mistrzostw Polski Lekarzy w Halowej Piłce Nożnej „Mielec 2015”. Impreza jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem lekarzy piłkarzy.

Mistrz Polski Lekarzy w Halowej Piłce Nożnej
Niedźwiadki (Przemyśl)

Do turnieju przystąpiło 16 zespołów z całej Polski na czele z ubiegłorocznymi zwycięzcami, zespołami Przemyśla i Białegostoku. Powróciliśmy na gościnną halę sportowa Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Pierwszy dzień (sobota) to mecze eliminacyjne, a wieczorem wspólne spotkanie integracyjne w klubie „Studio 8”. Drugi dzień (niedziela) pozostałe mecze eliminacyjne, półfinałowe i finałowe.

Ostatecznie w meczu o III miejsce piłkarze z Torunia pokonali OIL Rzeszów, a w meczu o I miejsce lekarze z Przemyśla pokonali lekarzy zespołu Klub PPMK zdobywając po raz drugi tytuł Mistrza Polski 2015. Rozdano również tytuły i nagrody indywidualne.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Jakub Łada z Przemyśla, najlepszym bramkarzem Sebastian Telesz z Kielc, a królem strzelców Bartosz Fiołek z OIL Bydgoszcz. Honorowe nagrody „Dziadka” (najstarsi zawodnicy) przypadły Markowi Druchowi (l. 62) z Pabianic i Jerzemu Plucie (l. 63) z Lublina.

Zbigniew Bober
Organizator