19 czerwca 2024

Za nami XVIII MPL w Kolarstwie Górskim

W pierwszą sobotę września lekarze już po raz kolejny spotkali się w kolarskiej Istebnej, aby rywalizować o koszulkę mistrza w ramach XVIII Mistrzostw Polski Lekarzy w Kolarstwie Górskim. Pomimo prognoz słotnej pogody nad Beskidami zaświeciło słońce.

 

Trasa ze startem i metą ,,Pod Skocznią” to prawdziwy klasyk MTB. Miejsce rywalizacji takich sław jak Gary Fisher (prekursor rowerów MTB), międzynarodowej czołówki górali MTB Trophy, jak również lekarzy w latach 2007, 2008, 2014.

Na przyjaznych uczestnikom ścieżkach nie brakowało smaczków technicznych: kładki, przejazdy przez wodę , korzenie, trawa, kamienie. Szczęśliwie obyło się bez ofiar, uczestnicy w komplecie zjawili się na mecie.

Wiele zmieniło się od początków „lekokolarskiej” rywalizacji: elektroniczny pomiar czasu, internetowe zapisy, galeria obrazów oraz wyniki w sieci. W tym roku gościliśmy ponad 100 uczestników wspólnej zabawy zakończonej regionalnym posiłkiem oraz emocjonującym wyścigiem dla dzieci. Wśród lekarzy najszybsi to Ania Jurkiewicz-Śpiewak oraz Józef Pocztowski.

Dziękuję wszystkim za liczny udział w zabawie. Komplet wyników, galeria i więcej na stronie internetowej www.pomiaryczasu.pl oraz www.mtbistebna.pl. Zapraszam już za rok. Niedługo już 20. rocznica – będą niespodzianki.

Janusz Lewandowski