24 czerwca 2024

Zarażeni dobrem – artyści i lekarze podziękują

Medycy z oddaniem opiekują się pacjentami chorymi na COVID-19, ale w ostatnich miesiącach mierzą się nie tylko z wirusem czy brakiem środków ochrony indywidualnej, ale – co jest szczególnie trudne i niesprawiedliwe – ze społecznym ostracyzmem i hejtem.

Foto: pixabay.com

Dlatego Śląska Izba Lekarska przystąpiła do organizacji koncertu „Zarażeni dobrem – artyści i lekarze w podziękowaniu pracownikom ochrony zdrowia”.

Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, koncert odbędzie się 17 października br. w Operze Śląskiej w Bytomiu, dzięki ogromnej przychylności dyrekcji placówki Podczas tego wydarzenia planowane jest wręczenie odznaczeń państwowych, ministerialnych i wojewódzkich najbardziej zasłużonym medykom.

– Chcemy wyróżnić tych, którzy swoją postawą w dobie pandemii potwierdzili, że praca z chorym człowiekiem to nie tylko zawód, ale coś więcej – tłumaczy prezes ORL Tadeusz Urban. Pomysłodawcą inicjatywy jest dr n. med. Wojciech Bichalski, który sam zmagał się z chorobą COVID-19 i jest wdzięczny personelowi medycznemu za opiekę w tym trudnym czasie.