15 czerwca 2024

Znamy skład rządu: minister Arłukowicz zostaje

Dziś desygnowana na premiera Ewa Kopacz przedstawiła skład swojego rządu. Jest pięciu nowych ministrów: Grzegorz Schetyna, Cezary Grabarczyk, Teresa Piotrowska, Maria Wasiak i Andrzej Halicki. Nie zmieniła się większość członków Rady Ministrów znanych z rządu Donalda Tuska. 

Foto: Rafał Zambrzycki

– Od początku chciałam stworzyć silny rząd, który daje gwarancję poparcia całej Platformy Obywatelskiej i odpowiedzialnego koalicjanta. Dokonałam wyboru ludzi, którzy bardzo dobrze wiedzą, że ich codzienna praca jest wyjątkową służbą dla Polaków – powiedziała Ewa Kopacz dodając, że to „rząd silnych osobowości”. – Będę ostrym recenzentem i uważnym obserwatorem waszych działań – ostrzegła swoich ministrów.

Zaprzysiężenie nowego składu Rady Ministrów odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Pałacu Prezydenckim.

Na dotychczasowym stanowisku pozostał m.in. Bartosz Arłukowicz. Jak powiedziała Ewa Kopacz, musi on dokończyć swoją misję, czyli wprowadzić w życie tzw. pakiet kolejkowy, który skróci czas oczekiwania na leczenie. – Kilka tygodni temu Bartosz Arłukowicz przedstawił bardzo ważny plan dla chorych na raka Polaków. Dzisiaj ci pacjenci czekają na szybkie działania ministra zdrowia – w taki sposób swoją decyzję uzasadniła nowa pani premier.