24 kwietnia 2024

13. Szkoła Neurometaboliczna już w marcu

Redakcja czasopisma „Klinika Pediatryczna” zaprasza wszystkich lekarzy na konferencję „13. Szkoła Neurometaboliczna”, która odbędzie się w dniach 8-9 marca 2024 r. w Centrum Konferencyjnym West Gate w Warszawie. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Lekarska”.

Fot. pixabay.com

Opiekunem merytorycznym szkolenia będzie dr n. med. Dariusz Rokicki, p.o. kierownika Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych Instytutu – Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka.

Zaproszeni specjaliści omówią podczas wykładów wybrane wrodzone wady metaboliczne, najnowsze metody diagnostyczne oraz algorytmy postępowania dla pediatrów przy podejrzeniu choroby metabolicznej.

Pozostałe panele dotyczyć będą nowości terapeutycznych we wrodzonych wadach metabolizmu, takich jak SMA, zaburzenia glikozylacji czy choroby mitochondrialne, a także psychiatrii dziecięcej, terapii genowych i klinicznych manifestacji neurometabolizmu.

Konferencja jest skierowana do wszystkich lekarzy pragnących odświeżyć swoją wiedzę zarówno z zakresu chorób metabolicznych i neurologii dziecięcej, jak i kompleksowego podejścia do wyzwań, które się z nimi łączą.

Po sukcesach poprzednich dwunastu edycji szkolenia także tym razem zaprosiliśmy do współpracy czołowych specjalistów ze swoich dziedzin, którzy po każdej sesji odpowiedzą na pytania uczestników. Goście konferencji dostaną również przygotowane przez wykładowców artykuły poglądowe w materiałach zjazdowych specjalnego wydania „Kliniki Pediatrycznej”.

W ramach uczestnictwa zaoferowano pełne wyżywienie podczas szkolenia, certyfikat uczestnictwa z punktami edukacyjnymi okręgowej izby lekarskiej oraz trzymiesięczny dostęp do wykładów nagranych w formie wideo. Elementem łączącym naukę z rozrywką są merytoryczne quizy z nagrodami po każdej sesji oraz wieczorne spotkania z muzyką na żywo.

Szczegóły na stronie internetowej www.klinika.com.pl.