13 czerwca 2024

25. Mistrzostwa Polski Lekarzy na 15 km

Od ćwierć wieku Bukówiec Górny jest areną zmagań lekarzy o tytuł Mistrza Polski na dystansie 15 kilometrów. W tej urokliwej miejscowości od 37 lat odbywa się „Bieg Sokoła”, w ramach którego toczy się lekarska rywalizacja.

Foto: arch. prywatne

Niepowtarzalną atmosferę tworzą mieszkańcy oraz członkowie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.

Bieg to święto dla biegaczy. Tak było i w tym roku. Dewizą biegu jest hasło, że w Bukówcu jest zawsze pogoda dla biegaczy. W tym roku aura była sprzyjająca temperaturowo, ale biegacze musieli zmagać się z porywistym wiatrem, szczególnie w pierwszej części dystansu.

Na starcie jubileuszowego biegu pojawiło się, nomen omen, 25 przedstawicieli lekarskiego stanu, w tym 7 kobiet. Po tytuł mistrzyni Polski sięgnęła Karolina Błachowiak z Leszna, wicemistrzynią została Monika Hauser-Giers z Nowego Lubosza, a trzecie miejsce zajęła Olga Białoskórska z Gostynia.

Wśród panów mistrzowską koronę zdobył Jakub Błachowiak z Leszna, wicemistrzostwo przypadło Michałowi Dobrzyńskiemu z Tworzanic, a na trzecim stopniu podium stanął Marek Matuszczyk z Rybnika.

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy okolicznościowe puchary i nagrody rzeczowe. Jak zawsze wysoki poziom organizacyjny mistrzostw zapewniły Koleżanki i Koledzy z Delegatury WIL w Lesznie, z Leszkiem Walczakiem na czele. Imprezę finansowo wsparła Naczelna Izba Lekarska i Wielkopolska Izba Lekarska, za co w imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowanie.

Zapraszamy za rok. Napiszmy wspólnie kolejny piękny rozdział lekarskiego sportu!

Wojciech Łącki, Komisja ds. Integracji, Sportu i Wizerunku WIL