12 lipca 2024

5. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Wielobojach Lekkoatletycznych

27 czerwca odbyły się 5. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Wielobojach Lekkoatletycznych (pięcioboju klasycznym, pięcioboju rzutowym i wielobojach ciężarkowych). W mistrzostwach uczestniczyło łącznie 90 zawodniczek i zawodników w tym 5 lekarzy.

Foto: arch. prywatne

Rywalizacja w ramach MPL odbyła się w pięcioboju klasycznym (skok w dal, rzut oszczepem, 200 m, rzut dyskiem, 800 m – kobiet, 1500 m. mężczyźni) i pięcioboju rzutowym (pchnięcie kulą, rzut dyskiem, oszczepem, młotem, ciężarkiem).

Konrad Bońda uczestniczył również w pięcioboju ciężarkowym (technika rzutu podobna do młotu, ciężarki o różnej wadze mają zdecydowanie krótsze linki łączące uchwyt z kulistym ciężarkiem.

W bieżącym roku nagradzano medalami za pierwsze 3 miejsca w kat. wiekowych w poszczególnych wielobojach, oddzielnie w rywalizacji mastersów i lekarzy ( sposób liczenia stosowany w sporcie weteranów la uwzględniający poszczególne kategorie wiekowe w przedziałach pięcioletnich letnich, pozwalający również porównać wartość wyników w poszczególnych konkurencjach.

Pucharem ufundowanym przez prof. dr. hab. med. Andrzeja Matyję, Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, dla najlepszego lekarza mistrzostw – uwzględniając wszystkie wieloboje – został wyróżniony Ryszard Iliaszewicz z Witnicy.

Medale – pięciobój klasyczny

Kobiety:

  • Joanna Kaczanowska: Brwinów, K45, 473 pkt.

Mężczyźni:

  • Julian Pełka: Toruń, M65, 2094 pkt.

Medale – pięciobój rzutowy

Mężczyźni:

  • Ryszard Iliaszewicz, Witnica, M60, 3270 pkt.
  • Konrad Bońda, Brwinów, M50, 3127 pkt.
  • Zenon Krukowski, Międzyrzecz, M75, 2842 pkt.

Medale – pięciobój ciężarkowy

  • Konrad Bońda, Brwinów, M50, 71,59 m (suma uzyskanych wyników)

Serdeczne podziękowania dla Naczelnej Izby Lekarskiej w Warszawie i Okręgowej Izby Lekarskiej w Toruniu za okazaną pomoc finansową i organizacyjną. Dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom za udział w zawodach.

Julian Pełka, organizator zawodów, Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska w Toruniu