17 lipca 2024

7. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce

W dniach 30.06-1.07.2018 r. na Stadionie Miejskim w Toruniu (ul. Gen. Józefa Bema 23) odbędą się 7. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce.

Foto: pixabay.com

Zawody organizowane będą równolegle z 28. Mistrzostwami Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce.

Osoba uczestnicząca w zawodach może być klasyfikowana podwójnie (kobieta, która ukończyła 30., a mężczyzna 35. rok życia) zarówno w mistrzostwach weteranów, jak i lekarzy.

Klasyfikacja lekarzy odbywać się będzie w kategorii „open”. Medale mistrzostw w poszczególnych konkurencjach otrzymają najlepsi po przeliczeniu wyników na punkty z uwzględnieniem kategorii wiekowych stosowanych w sporcie weteranów.

Rywalizacja w MPL odbywać się będzie w następujących konkurencjach: bieg na 100, 200, 400, 1500, 5000 metrów, skok w dal, skok wzwyż, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem, rzut młotem. Możliwe poszerzenie zakresu konkurencji w sytuacji dodatkowego zainteresowania udziałem w konkurencjach nie ujętych w wykazie.

Osoby chętne do udziału w mistrzostwach proszone są o kontakt z organizatorem mistrzostw: telefoniczny 504101375 lub e-mail julekp@onet.pl. Komunikat organizacyjny i karta zgłoszenia do mistrzostw dostępne na stronie www.pzlam.pl.

Lek. med. Julian Pełka
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 7. MPL