15 lipca 2024

9 osób związanych z samorządem lekarskim na Liście Stu

Znamy wyniki prestiżowego rankingu redakcji „Pulsu Medycyny”, który jest tworzony od ponad 20 lat. Siódme miejsce na Liście Stu najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia zajął prezes Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL) Łukasz Jankowski. Ale to nie koniec pozytywnych wieści dla samorządu lekarskiego.

Fot. Alicja Szczypczyk/Dział Komunikacji NIL

Odbierając wyróżnienie prezes Łukasz Jankowski dziękował osobom, z którymi współpracuje na rzecz rozwoju samorządu lekarskiego oraz poprawy stanu ochrony zdrowia w Polsce. Dodał, że opieka zdrowotna w naszym kraju może wieść prym w Europie, jeśli zadba się o przejrzystość i stabilność systemu.

– Naszym celem jest leczenie według europejskich standardów oraz tworzenie nowoczesnego i stabilnego systemu ochrony zdrowia, który będzie służył wszystkim pacjentom. Dziękuję mojemu zespołowi w NIL, którego część została doceniona na Liście, za zaufanie i obiecuję, że nie poprzestaniemy na osiągnięciach. Jesteśmy zmotywowani, by dalej rozwijać naszą działalność – powiedział prezes Łukasz Jankowski.

– Będziemy dążyć do jeszcze lepszych rezultatów i pracować na rzecz poprawy sytuacji w ochronie zdrowia w naszym kraju, wychodząc poza dominującą niestety w naszym systemie perspektywę jednej kadencji czy partyjnych interesów. Koniec z pseudo-uczelniami, z obowiązkiem określania refundacji zabierającym czas lekarza dla pacjenta, koniec z medycyną asekuracyjną i atmosferą strachu. Zabiegajmy o przejrzystość systemu, o bezpieczeństwo leczenia, o budowanie systemu dla przyszłych pokoleń – dodał prezes NRL.

Na najnowszej Liście Stu znalazło się łącznie 9 przedstawicieli samorządu lekarskiego. „To świadczy o jego sile i wpływie na kształtowanie systemu ochrony zdrowia oraz potwierdza determinację i zaangażowanie w dbanie o zdrowie pacjentów” – wskazano w komunikacie na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej (NIL).

Wśród tegorocznych laureatów – poza szefem samorządu lekarskiego – znaleźli się następujący przedstawiciele samorządu lekarskiego:

  • 17. miejsce – Paweł Grzesiowski, dr n. med., spec. pediatrii; ekspert w dziedzinie immunologii, profilaktyki i terapii zakażeń; ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19.
  • 29. miejsce plus wyróżnienie „Promotor wiedzy” – Jakub Kosikowski, lekarz w trakcie specjalizacji z onkologii klinicznej w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli; rzecznik prasowy Naczelnej Izby Lekarskiej; członek Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Lublinie.
  • 53. miejsce – Piotr Pisula, lekarz, rezydent neurochirurgii, członek prezydium ORL Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, przewodniczący Zespołu ds. naruszeń w Ochronie Zdrowia Naczelnej Rady Lekarskiej.
  • 54. miejsce – Artur Drobniak, dr n. med. i n. o zdr., specjalista położnictwa i ginekologii; dyrektor Centralnego Ośrodka Badań Innowacji i Kształcenia Naczelnej Izby Lekarskiej (COBIK NIL); dyrektor medyczny Feminature Clinic.
  • 56. miejsce – Damian Patecki, lekarz, spec. anestezjologii; członek Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej, przewodniczący Komisji Kształcenia Medycznego NRL.
  • 60. miejsce – Michał Bulsa, dr n. med., spec. położnictwa i ginekologii; prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie; członek: Krajowej Komisji Wyborczej NRL, Komisji Organizacyjnej NRL, Komisji Finansowo-Budżetowej NRL.
  • 92. miejsce – Aleksandra Śremska, lekarz, spec. medycyny rodzinnej; prezeska Okręgowej Rady Lekarskiej Bydgoskiej Izby Lekarskiej, członek Naczelnej Rady Lekarskiej, przewodnicząca Komisji ds. POZ NRL.
  • 94. miejsce – Klaudiusz Komor, dr n. med., spec. chorób wewnętrznych i kardiologii; lekarz naczelny oraz kierownik Oddziału Kardiologii i Kardioonkologii Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej; wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Beskidzkiej Rady Lekarskiej w Bielsku-Białej; radny Sejmiku Śląskiego.

Źródło: NIL