2 marca 2024

9. posiedzenie Naczelnej Rady Lekarskiej VIII kadencji

Od wręczenia nagród dla najlepszych lekarzy sportowców i podziękowań dla odchodzącej na emeryturę dyrektor Biura Naczelnej Izby Lekarskiej rozpoczęło się w piątek 28 czerwca posiedzenie Naczelnej Rady Lekarskiej.

Foto: Mariusz Tomczak

Pamiątkowe puchary nieprzeciętnie wysportowanym lekarzom i lekarzom dentystom wręczył prezes NRL Andrzej Matyja, składając gratulacje razem z przewodniczącym Komisji ds. Sportu NRL Jackiem Tętnowskim (sylwetki najlepszych lekarzy sportowców i fotogaleria tutaj).

Podziękowania za pracę na rzecz samorządu lekarskiego dla wieloletniej dyrektor Biura Naczelnej Izby Lekarskiej Wandy Fidelus-Ninkiewicz złożył prezes NRL Andrzej Matyja. O kulisach konkursu na funkcję dyrektora Biura NIL mówił poprzedni prezes NRL Maciej Hamankiewicz, za którego kadencji do tego doszło.

Później odbyło się spotkanie z prof. dr. hab. med. Piotrem Czauderną, koordynatorem Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju, który omówił efekty debaty „Wspólnie dla Zdrowia”. Ponadto w czasie posiedzenia NRL rozpatrywano projekty stanowisk m.in. w sprawie: interpretacji art. 10 ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty w zakresie ustalania 5-letniego okresu niewykonywania zawodu lekarza, lekarza dentysty, przyznania stypendiów NRL oraz projektu ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw.