Dzień przedsiębiorczości w Szpitalu Śląskim

20 kwietnia, w ramach trzynastej edycji Dnia Przedsiębiorczości, w Szpitalu Śląskim w Cieszynie (woj. śląskie) po raz kolejny gościli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej.

IMG_1935a IMG_1951a

W trakcie tegorocznych praktyk odbywanych w Szpitalu Śląskim uczniowie zapoznali się z bogatą historią placówki, strukturą organizacyjną i działalnością. Gości uroczyście przywitał Adam Śliż, pełnomocnik dyrektora ds. techniczno-gospodarczych, który zapoznał uczniów z zasadami funkcjonowania szpitala.

Charakterystykę pracy oddziałów przedstawił pełnomocnik ds. medycznych dr n. med. Jerzy Zientek. Specyfikę pracy lekarzy zaprezentował praktykantom lek. Tomasz Rykała z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, z kolei pielęgniarka naczelna Agata Sadowska-Mętel przedstawiła kulisy swojego zawodu. Odbyło się również szkolenie dla uczniów z zakresu profilaktyki zakażeń, poprowadzone przez pielęgniarkę Leokadię Gawlas.

2 3

4 IMG_1925a

Po wysłuchaniu części teoretycznej uczniowie udali się na oddziały i do pracowni szpitalnych, gdzie mogli przyjrzeć się pracy kadry medycznej, a także z bliska zapoznać się z funkcjonującą w szpitalu nowoczesną aparaturą medyczną. Praktykanci gościli w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, w Oddziale Anestezji i Intensywnej Terapii, w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, w Oddziale Chirurgii Dziecięcej oraz w Oddziale Geriatrycznym.

Podopieczni liceum wykazali się dużym zaangażowaniem – zadawali wiele pytań dotyczących funkcjonowania szpitala i praktycznych aspektów udzielania świadczeń medycznych. Mamy nadzieję, że wizyta w szpitalu pozwoliła lepiej poznać charakter pracy oddziałów szpitalnych i dała uczniom wiedzę niezbędną do dokonania trafnego wyboru kierunku dalszej edukacji.

IMG_1957a IMG_1959a

IMG_1979a IMG_2019a

Dzień przedsiębiorczości organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy z Kancelarią Prezydenta RP. Jego celem jest włączenie środowiska pracodawców w edukację młodych ludzi, którzy mają okazję zweryfikowania „na miejscu” swoich wyobrażeń o przyszłym zawodzie, a także uzyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania.


Więcej galerii zdjęć można zobaczyć tutaj.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.