Lekarze na mistrzostwa w rzutach nietypowych

W dniach 23-24 kwietnia na Stadionie Leśnym w Sopocie odbyły się XI Mistrzostwa Polski w Rzutach Nietypowych. Pogoda w tym roku była łaskawa dla startujących i sprzyjała tak zabawie jak i osiąganiu wyników czysto sportowych.

W zawodach startowało czworo lekarzy (widocznych na zdjęciu):

  • Beata Warzecha – 2 złote medale (rzut cegłą i speerorama), srebro (rzut ciężarkiem), brąz (shotorama),
  • Konrad Bońda – 2 złote (rzut granatem i speerorama) oraz 2 brązowe (shotorama i shockorama),
  • Włodek Dłużyński – 2 złote (rzut granatem i speerorama), 1 brązowy (rzut młotem szkockim),
  • Zenon Krukowski – 2 złote (rzut granatem i speerorama), 2 brązowe (rzut młotem szkockim, rzut ciężarkiem).

Swoją drogą naszym państwowym decydentom powinna dać do myślenia ta skłonność do rzutu granatem i pokrewnych (speerorama) konkurencji;-).

Rzuty nietypowe są konkurencjami wywodzącymi się ze sprawdzianów lekkoatletycznych (wieloboje kulowe itp.) i dzięki uproszczonej technice doskonale nadają się dla początkujących zawodników i tych, którzy chcą wrócić do startów lekkoatletycznych w gronie weteranów. Zawody weterańskie są otwarte dla kobiet po ukończeniu 30 lat, a dla mężczyzn 35 lat. Rozgrywane są także zawody obejmujące typowe konkurencje lekkoatletyczne (biegi , rzuty , skoki) w randze Mistrzostw Polski , Europy i Świata.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Polskiego Związku Weteranów Lekkoatletyki www.pzwla.eu, z którym współpracujemy także w organizacji Mistrzostw Polski Lekarzy w Lekkoatletyce (Opole 2-3 lipca) oraz w tym roku po raz pierwszy MP Lekarzy w Wielobojach Rzutowych i Lekkoatletycznych (Toruń 18 czerwca). W zawodach lekarskich nie obowiązuje oczywiście dolny limit wieku zawodników.

Pozdrawiam i zapraszam na stadiony.

Konrad Bońda

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.