Chorowita kampania wyborcza w USA

Kandydatka Demokratów Hillary Clinton, która zasłabła w niedzielę podczas uroczystości upamiętniających 15. rocznicę ataku terrorystycznego w Nowym Jorku, odwołała zaplanowane na poniedziałek i wtorek spotkania wyborcze w Kalifornii.

Hillary Clinton przemawia w Filadelfii w ramach kampanii prezydenckiej 20.04.2016 roku
Foto: Zachary Moskow / CC BY 4.0

Z diagnozy lekarzy wynika, że Clinton choruje na zapalenie płuc, jej organizm jest odwodniony, ale stan zdrowia nie stwarza powodów do niepokoju.

Kierownictwo jej kampanii oświadczyło, że Clinton źle się poczuła z powodu przegrzania organizmu wskutek upału. Temperatura w Nowym Jorku w niedzielę rano wynosiła około 25 stopni Celsjusza.

Środowiska popierające republikańskiego kandydata na prezydenta Donalda Trumpa od dłuższego czasu nagłaśnia wszelkie informacje o kłopotach Hillary Clinton ze zdrowiem.

Ostatnio konserwatywne media popierające Trumpa, jak portal „Drudgereport.com” i magazyn „Breitbart News”, nagłaśniały informacje o napadach kaszlu Clinton w czasie jej wystąpień publicznych.

Hillary Clinton w październiku skończy 69 lat i jest jednym z najstarszych kandydatów do Białego Domu w historii USA. Trump jest jednak od niej jeszcze starszy – ma 70 lat.

Źródło: www.kurier.pap.pl

 

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.