Wyróżnienie za kampanię „Ocal Nogę”

Polskie Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej otrzymało prestiżowy tytuł Srebrnego Lidera Ochrony Zdrowia w kategorii Promocja Zdrowia i Profilaktyka za zorganizowaną w 2013 roku kampanię „Ocal Nogę”. 25 kwietnia 2014 roku statuetkę oraz dyplom z rąk prof. Bolesława Samolińskiego, Konsultanta Krajowego ds. Zdrowia Publicznego, odebrał Prezes Towarzystwa, dr hab. med. Wacław Kuczmik.

Pamiątkowy certyfikat

Akcja „Ocal Nogę” była pierwszą na skalę kraju akcją edukacyjno-profilaktyczną skierowaną do pacjentów oraz ich rodzin poruszającą problem amputacji kończyn. Kampania Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej stanowiła odpowiedź na niski poziom świadomości społecznej w zakresie niedokrwienia kończyn dolnych i jego konsekwencji oraz mocno ograniczony dostęp pacjentów do diagnostyki naczyniowej i specjalistycznych konsultacji lekarskich.

Kampania „Ocal Nogę” zjednoczyła środowisko specjalistów chorób naczyń i pacjentów wokół kwestii lawinowego wzrostu liczby wykonywanych w Polsce amputacji. Dzięki akcji i zaangażowaniu ośrodków naczyniowych z terenu całej Polski przeprowadzono badania diagnostyczne i działania profilaktyczne wśród tysiąca pacjentów. Wielu pacjentom dzięki temu uratowano kończynę kierując ich do natychmiastowej hospitalizacji w ośrodku naczyniowym.

Tytuły Liderów Ochrony Zdrowia zostały przyznane już po raz ósmy. Wśród kilkuset zgłoszeń Kapituła Konkursu wybrała kilkanaście, nagradzając najciekawsze inicjatywy oraz postawy na polskim rynku ochrony zdrowia. W Konkursie przyznano wyróżnienia czterech kategoriach: Innowacyjne Pomysły w Ochronie Zdrowia, Promocja Zdrowia i Profilaktyka, Skuteczna Zarządzanie w Ochronie Zdrowia, Działalność na Rzecz Pacjenta.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.