106 miłośników badmintona w Łodzi

W sobotę 19 maja i niedzielę 20 maja w hali Centrum Sportowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozegrany został VII Medyczny Puchar Badmintona oraz VI Mistrzostwa Polski Lekarzy i Lekarzy Dentystów w Badmintonie.

 

Tradycyjnie organizatorem spotkania był Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Turniej został objęty patronatem przez Naczelną Izbę Lekarska i Okręgową Izbę Lekarską w Łodzi.

Gośćmi honorowymi byli przedstawiciele władz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi: kanclerz dr n. med. Jacek Grabowski, który dokonał uroczystego powitania i otwarcia turnieju, dyrektor Biura Promocji mgr Joanna Milczarek, specjalista do spraw promocji mgr Karolina Grochulska, kierownik Centrum Sportu dr n. med. Krzysztof Bortnik, sekretarz Klubu Uczelnianego AZS mgr Katarzyna Rożniata.

Impreza sportowa skierowana była do szerokiej grupy przedstawicieli zawodów związanych z medycyną oraz pracowników i studentów Uniwersytetów Medycznych w Polsce. Dodatkowo rozegrano turniej dziecięcy w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród uczestników można było spotkać lekarzy różnych specjalności, lekarzy dentystów, farmaceutów oraz liczną grupę studentów polskich uczelni medycznych.

Na starcie dwudniowych zawodów stanęło ponad stu zawodników, gotowych do walki o medale i pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali zestawy upominkowe. W ciągu dwóch dni turniejowych 106 zawodników rozegrało ponad 200 pojedynków w różnych kategoriach wiekowych zdobywając ponad 13 tys. punktów. Mimo trudów i wysiłków wkładanych w mecze na twarzach zawodników gościł uśmiech i zadowolenie. Wiele pojedynków stało na bardzo wysokim poziomie, kończąc się rozegraniem trzech długich i wyczerpujących setów.

Należy podkreślić, iż wiele ze spotkań zakończyło się niespodziankami, a nie wszyscy medaliści sprzed roku obronili swoje pozycje. Organizatorzy poza doznaniami sportowymi zadbali także o doznania smakowe i kulinarne. Po raz kolejny na bardzo wysokim poziomie należy ocenić smakołyki i potrawy przygotowane przez Renatę Kołodziej.

Zwycięscy VII Medycznego Pucharu Badmintona:

Gra pojedyncza mężczyzn –35:
1. Mateusz Szałankiewicz

Gra pojedyncza kobiet –35:
1. Antonina Marszałek

Gra pojedyncza mężczyzn 35+:
1. Robert Borszcz

Gra pojedyncza kobiet 35+:
1. Małgorzata Pietras-Staszczyk

Gra pojedyncza mężczyzn 45+:
1. Waldemar Gwiazdowski

Gra pojedyncza mężczyzn 55+:
1. Piotr Szafrański

Gra pojedyncza mężczyzn 65+:
1. Jerzy Lański

Gra podwójna mężczyzn –45:
1. Paweł Marszałek / Mateusz Szałankiewicz

Gra podwójna mężczyzn 45+:
1. Rafał Grabarczyk-Żałobny / Sławomir Kowalski

Gra podwójna kobiet:
1. Jolanta Karska/ Katarzyna Wieluńska

Gra mieszana –45:
1. Mateusz Szałankiewicz / Antonina Marszałek

Gra mieszana 45+:
1. Krzysztof Drobnik/ Jolanta Drobnik

Dzieci do 10 lat:
1. Agnieszka Kopka

Dzieci do lat 15:
1. Krzysztof Bibik

W niedzielny poranek po raz kolejny Lekarze i Lekarze Dentyści przystąpili do VI Mistrzostw Polski Lekarzy w Badmintonie. Po uroczystym otwarciu przez kierownika Centrum Sportu dra n. med. Krzysztofa Bortnika zawodnicy przystąpili do zmagań sportowych. Jak to w sporcie bywa, niektórzy mistrzowie sprzed roku nie zdołali obronić swoich tytułów uznając wyższość rywali.

Zwycięscy VI Mistrzostw Polski Lekarzy i Stomatologów:

Gra pojedyncza mężczyzn –35:
1. Łukasz Woźniak

Gra pojedyncza kobiet 35+:
1. Małgorzata Pietras-Staszczyk

Gra pojedyncza mężczyzn (kategoria łączona):
1. Przemysław Wojciechowski

Gra pojedyncza kobiet (kategoria łączona):
1. Magda Łukasiak

Gra pojedyncza mężczyzn 35+:
1. Tomasz Ziółek

Gra pojedyncza mężczyzn 45+:
1. Mirosław Steć

Gra pojedyncza mężczyzn 55+:
1. Dariusz Szydłowski

Gra podwójna mężczyzn –45:
1. Wojciech Kurzyński/Przemysław Wojciechowski

Gra podwójna mężczyzn 45+:
1. Dariusz Szydłowski / Zbigniew Marszałek

Gra mieszana –45:
1. Wojciech Kurzyński / Marta Podkańska

Dobrze, że mimo zawrotnego tempa codziennego życia medyków wiele osób potrafi znaleźć czas na rozwijanie swoich pasji sportowych, a nawet na regularne treningi badmintona. Podsumowując VII Medyczny Puchar Badmintona i VI Mistrzostwa Polski Lekarzy w Łodzi, należy zauważyć, że w środowisku medycznym badminton jest dyscypliną bardzo popularną, o czym świadczy liczba zawodników uczestniczących w turniejowych zmaganiach.

Dziękuję władzom Uniwersytetu Medycznego w Łodzi za udostępnienie hali, Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi i Naczelnej Izbie Lekarskiej za wsparcie finansowe i medale. Na zakończenie dziękuję sędziemu głównemu Darkowi Kołodziejowi, bez którego nie udałoby się zapanować nad taka ilością rozgrywanych spotkań oraz Renacie Kołodziej za opiekę gastronomiczną, czyli coś pysznego na stoliku w trybunach, oraz wszystkim, dzięki pomocy którym udało się zrealizować ten turniej już po raz szósty.

Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia na kortach za rok!

Robert Bibik
Radioaktywny Radioterapeuta

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.