SKOK w Wołominie – opinia prawna ws. wezwań do zapłaty

W nawiązaniu do otrzymywanych przez lekarzy wezwań do zapłaty kierowanych przez syndyka masy upadłościowej SKOK w Wołominie w upadłości likwidacyjnej prezentujemy informację sporządzoną na zlecenie Naczelnej Izby Lekarskiej.

Foto: pixabay.com

Opinia prawna wskazuje, że żądanie syndyka jest niezasadne (pełna treść opinii prawnej do pobrania tutaj).

Dodatkowo, w odpowiedzi na zapytanie Naczelnej Izby Lekarskiej, Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga w Warszawie Wydział ds. Przestępczości Gospodarczej wskazała, że pod sygn. akt PO II Ds. 56.2017 nadzorowane jest śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez syndyka masy upadłości SKOK Wołomin poprzez wydanie decyzji zobowiązującej członków Kasy do pokrycia strat SKOK w Wołominie.

Prokuratura zaznaczyła, że w ramach tego postępowania karnego nie dokonano jeszcze oceny karnoprawnej działania syndyka masy upadłości. Biorąc pod uwagę, że zasadność kierowania wezwań do zapłaty przez syndyka w opisanej sytuacji zakwestionowano również w „Komentarzu do prawa upadłościowego” pod redakcją A.J. Witosza (wata wydania: 2017, strona 1051-1052, uwagi do art. 441a), zaleca się, aby lekarze podejmowali decyzje w przedmiocie odpowiedzi na pisma syndyka po zapoznaniu się z wyżej wymienionymi dokumentami.

Źródło: NIL

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.