100 lekarzy z World Doctors Orchestra i Krzysztof Książek na scenie

Po raz pierwszy w Polsce na jednej scenie wystąpi 100 lekarzy z World Doctors Orchestra i wybitny pianista Krzysztof Książek. Zagrają na rzecz walki z nowotworami krwi.

Z okazji 10-lecia istnienia w Polsce Fundacji DKMS odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia muzyczne – koncerty symfoniczne w wykonaniu Światowej Orkiestry Lekarzy.

11 października w Filharmonii Narodowej w Warszawie, a 12 października w krakowskim Centrum Kongresowym ICE, orkiestra wykona VIII symfonię Beethovena oraz chcąc podkreślić rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, po raz pierwszy zagra Uwerturę es-dur Ignacego Paderewskiego.

Występ uświetni wybitny pianista Krzysztof Księżyk koncertem E-mol (op 11 Fryderyka Chopina). Książek to wybitny polski pianista, urodzony w 1992 roku w Krakowie, półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie, jest także laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Wydarzenie patronatem objął prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja.

The World Doctors Orchestra (Światowa Orkiestra Lekarzy) została założona w 2007 roku i łączy przyjemność z dobrej muzyki z globalną odpowiedzialnością społeczną w zakresie nieograniczonego dostępu do świadczeń medycznych. Dwa do trzech razy w roku setka lekarzy z prawie pięćdziesięciu krajów wymienia białe, lekarskie fartuchy na wieczorowe stroje i wykonuje koncert na rzecz organizacji działającej w sektorze zdrowia oraz osób potrzebujących opieki zdrowotnej. Przychody z każdego koncertu trafiają do wybranych organizacji non-profit.

„Podczas gdy nasza codzienna praca koncentruje się na leczeniu konkretnego pacjenta, jako orkiestra propagujemy przekonanie, że ani granice państw, ani interesy polityczne czy gospodarcze nie powinny ograniczać dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej” – założyciel i dyrygent Orkiestry, prof. dr Stefan Willich. Pierwszy koncert lekarze z WDO zagrali w 2008 roku w Filharmonii w Berlinie do tej pory zagrali już niemal 60 koncertów między innymi w Dubaju, USA, Japonii, Hiszpanii, Kapsztadzie. Polska jest 27 krajem na ich trasie koncertowej.

Intencją wydarzenia jest pozyskanie środków na realizację celów statutowych Fundacji DKMS oraz przemówienie językiem muzyki na rzecz szerzenia idei dawstwa szpiku w Polsce i na świecie. The World Doctors Orchestra to niezależna organizacja non-profit. Założycielem i dyrygentem World Doctors Orchestra jest kardiolog Stefan Willich, profesor medycyny w Charité University Medical Center w Berlinie i były prezydent Berlińskiego Konserwatorium Muzycznego Hanns Eisler. Bilety na to niecodzienne wydarzenie dostępne na www.ebilet.pl.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.