Lekarze i farmaceuci: racjonalna cyfryzacja jest procesem nieuchronnym

8 listopada w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej w Warszawie odbyło się spotkanie członków Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej z prezesem Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Foto: pixabay.com

Cel: omówienie najpilniejszych problemów dotyczących obu środowisk i wspólnych działań dla dobra pacjenta, a także lekarzy i farmaceutów.

Podkreślono, że racjonalna cyfryzacja jest procesem nieuchronnym, który wymaga szczególnej uwagi zarówno na etapie planowania i wdrażania, tak aby nie pogorszył on obecnej sytuacji w polskim systemie ochrony zdrowia.

„Strony omówiły szereg szczegółowych zagadnień związanych z procesem wdrażania e-recepty, w tym przede wszystkim te budzące najwięcej kontrowersji. Stwierdzono znaczące zbliżenie obu samorządów w zakresie oceny istniejącej sytuacji i zasadności zgłaszanych przez NIL i NIA postulatów. Ustalono, że rozmowy będą kontynuowane w celu uzgodnienia i podjęcia ostatecznych, wspólnych stanowisk w zakresie omawianych problemów” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie NIL.

Zwrócono uwagę na konieczność zacieśnienia współpracy pomiędzy samorządem lekarskim i aptekarskim w celu wypracowania optymalnych rozwiązań w najważniejszych kwestiach dla obu środowisk. Prezes NRA podkreśliła, że sprawy będące przedmiotem spotkania wymagać będą decyzji kolegialnych organów samorządu aptekarskiego, które bezzwłocznie zajmą się ich rozpatrzeniem.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.