Po co lekarze dentyści powołali ACFF?

Alliance for a Cavity-Free Future (ACFF), czyli Sojusz na Rzecz Przyszłości Wolnej od Próchnicy, to ogólnoświatowa organizacja pożytku publicznego zrzeszająca ekspertów, którzy promują ideę połączenia działań środowisk medycznych oraz inicjatyw z zakresu zdrowia publicznego. Zgodnie mówią, że próchnica nie zna granic.

Wspólny wysiłek ma pomóc we wprowadzaniu niezbędnych zmian w praktykach stomatologicznych stosowanych na całym świecie. Zmiany te są konieczne w przeciwdziałaniu zmianom próchniczym u pacjentów we wszystkich grupach wiekowych. To krok w kierunku przyszłości wolnej od próchnicy.

Profilaktyka przede wszystkim

Według ekspertów zrzeszonych w ACFF, do osiągnięcia tego celu niezbędna jest globalna współpraca światowych liderów stomatologii. Pacjentów trzeba nieustannie uświadamiać, jak ważne jest postrzeganie próchnicy jako ciągłej, postępującej choroby i w związku z tym stosowanie odpowiedniej profilaktyki i skutecznego leczenia.

Z Brazylii do Europy

Kampania globalna zainicjowana przez ACFF rozpoczęła się we wrześniu 2010 roku na Światowym Kongresie Dentystycznym w Brazylii. Przez cały rok wspierały ją lokalne wydarzenia. W lipcu 2013 roku organizacja zainaugurowała swoją działalność na terytorium Europy (European ACFF Chapter). Europejscy aktywiści współpracują w celu wdrożenia kluczowych zmian w praktykach stomatologicznych na naszym kontynencie.

Coraz bardziej lokalnie

25 czerwca 2014 roku działalność rozpoczął Środkowo-Europejski Oddział ACFF. Jedną z uczestniczek tego wydarzenia była Anna Lella, przewodnicząca Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej Naczelnej Rady Lekarskiej (zobacz więcej). Zadaniem oddziału jest koordynacja międzynarodowych i lokalnych działań zmierzających do poprawy stanu zdrowia jamy ustnej społeczeństw w naszym regionie. W Polsce lekarze dentyści skupieni w ramach ACFF walczą m.in. o to, aby zredukować rozprzestrzenianie się nieodwracalnych ubytków próchnicowych.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.