Protest medyków nie ustanie. Będzie „cichy dyżur”

W niedzielę wieczorem Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia wydał oświadczenie, w którym poinformował o zmianie formuły protestu.

Foto: Marta Jakubiak/Gazeta Lekarska

Decyzja Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia ma związek z tragicznym wydarzeniem z soboty, gdy starszy mężczyzna targnął się na swoje życie (szerzej tamte wydarzenia opisujemy TUTAJ).

„W obliczu tragedii, która wydarzyła się wczoraj naprzeciwko Kancelarii Premiera, podjęliśmy decyzję o zmianie formuły działalności Białego Miasteczka na ‘Cichy dyżur’” – napisali medycy w oświadczeniu, dodając, że chodzi o obawy „o zdrowie i życie odwiedzających oraz protestujących”, a „zmiana formuły działania 'białego miasteczka’ oznacza dalsze dążenie do realizacji” postulatów.

„Zdrowie nie politycznym problemem, a fundamentalną wartością Narodu i nie chcemy, by ‘białe miasteczko’ i jego tragiczne wydarzenia wykorzystywano do wywoływania hejtu wobec protestujących pracowników ochrony zdrowia i osób ich wspierających” – wskazano w oświadczeniu Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia.

„W obliczu tragedii, wobec impasu w rozmowach ze stroną rządową, pozostajemy w otwartości na rozmowy dwustronne z merytorycznymi przedstawicielami premiera, nie warunkując tego personalnie” – czytamy w komunikacie.

Oświadczenie Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia

„Gazeta Lekarska” od samego początku śledzi protest pracowników ochrony zdrowia, który rozpoczął się 11 września. Więcej o jego przebiegu i postulatach medyków oraz kilkaset zdjęć z sobotniej manifestacji i białego miasteczka przy kancelarii premiera, można znaleźć TUTAJ.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.