19 kwietnia 2024

Biegowe zmagania lekarzy

19 września w Gnieźnie w ramach Biegu Lechitów zostały rozegrane 23. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Półmaratonie. Po rocznej, covidowej przerwie biegacze powiedzieli „nie” bezruchowi.

Na starcie stanęło 31 lekarzy, w tym 11 kobiet. Spośród lekarzy pierwszy na mecie zameldował się Jakub Osuch z Wirów, zdobywając tym samym tytuł mistrza Polski w Półmaratonie Lekarzy na 2021 rok. Po nim na metę wbiegł Dominik Samotij z Wrocławia, zdobywając wicemistrzostwo.

Trzecie miejsce zajął również wrocławianin Mateusz Głód. Spośród naszych dzielnych lekarek pierwsze miejsce i tytuł mistrzyni Polski zdobyła Katarzyna Butowska ze Starogardu Gdańskiego. Wicemistrzostwo przypadło Karolinie Rostkowskiej z Wrocławia, a trzecie Annie Gwiżdż z Bytomia. Na piersiach lekarzy zawisły oprócz medali Biegu Lechitów okolicznościowe medale Mistrzostw Polski Lekarzy, dedykowane w tym roku „Walczącym z COVID-19”. Tą dedykacją chcieliśmy oddać hołd wszystkim tym, którzy zmierzyli się i nadal mierzą z epidemicznym wyzwaniem XXI w.

Z kolei 10 października 2021 r. w Bukówcu Górnym odbyły się 23. Mistrzostwa Polski Lekarzy na dystansie 15 km. Mistrzem Polski został Robert Niewiedziała z Warszawy, wicemistrzem Paweł Kmieciak z Poznania. Trzeci był Maciej Popielarz ze Skórzewa. Wśród kobiet tytuł mistrzyni Polski przypadł Małgorzacie Nowak z Pleszewa. Druga była Katarzyna Pudliszewska z Leszna, a na trzecim miejscu uplasowała się Beata Wiśniewska z Góry. Bieg ukończył w doskonałej formie i ze świetnym rezultatem 81-letni Piotr Mikołajczyk z Będzina – według mojej wiedzy najstarszy biegający i startujący lekarz. Wielkie uznanie i gratulacje.