Piąta fala pandemii już jest. MZ apeluje o pracę zdalną

Dzisiejsze statystyki dotyczące COVID-19 są bardzo poważne. Nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale prognozujemy, że będzie ona się bardzo dynamicznie rozwijała – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Foto: MZ

Zgodnie z danymi przekazanymi przez resort zdrowia, mamy 30 586 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (5594), śląskiego (4647), małopolskiego (3471), dolnośląskiego (2458), pomorskiego (2341), wielkopolskiego (2195), podkarpackiego (1789), lubelskiego (1362), łódzkiego (1360), zachodniopomorskiego (1091), warmińsko-mazurskiego (1034), kujawsko-pomorskiego (986), opolskiego (623), świętokrzyskiego (585), podlaskiego (518), lubuskiego (354).

„178 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną” – podał resort zdrowia na swojej stronie internetowej.

– Widzimy, że bardzo dynamicznie rośnie liczba zleceń na kolejne badania w kierunku COVID-19. To przyrosty, z jakimi nie mieliśmy do czynienia – podkreślił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że najnowsze dane wskazują, że piąta fala nie zbliża się do Polski, ale już tu jest. – Piąta fala zagościła dość mocno w naszym kraju – dodał.

W związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiczną w administracji publicznej zostanie co do zasady wprowadzona praca zdalna. – W ciągu najbliższych dni zostanie przygotowane rozporządzenie, które tego typu obowiązek nałoży na wszystkich pracodawców publicznych w administracji, oczywiście z wyjątkiem zadań, które muszą być realizowane na rzecz obywateli i które muszą być realizowane w tradycyjnym modelu pracy – poinformował minister zdrowia.

Szef resortu zdrowia zaapelował do wszystkich pracodawców, żeby praca zdalna stała się „w miarę możliwości standardem”.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.