Wyróżnienie dla Ośrodka Doskonalenia Zawodowego NIL

Za nami gala konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny. Ośrodek Doskonalenia Zawodowego NIL uzyskał nominację do nagrody „Lider Roku 2021 w Ochronie Zdrowia” w kategorii „Działalność edukacyjno-szkoleniowa”.

Foto: screen/termedia.pl

26 stycznia na Zamku Królewskim w Warszawie pamiątkowy dyplom odebrał Artur Drobniak – kierownik Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Naczelnej Izby Lekarskiej, a jednocześnie wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Główną nagrodę w tej kategorii kapituła przyznała prof. Andrzejowi Tykarskiemu – rektorowi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Ideą konkursu „Lider Roku 2021 w Ochronie Zdrowia” jest wyłonienie i nagrodzenie osób oraz placówek, które odniosły sukces w ochronie zdrowia. Kandydatów zgłaszają organizacje społeczne, zawodowe, związki pracodawców, a także osoby indywidualne. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”.

Galę „Sukces Roku” poprzedziła całodniowa konferencja „Priorytety w ochronie zdrowia 2022”, poświęcona tematom zdrowia publicznego w dobie pandemii, polityce lekowej, roli sektora prywatnego w polskim systemie ochrony zdrowia oraz priorytetom w wybranych obszarach terapeutycznych.

W czasie sesji inauguracyjnej pt. „Wyzwania zdrowotne i makroekonomiczne dla systemu ochrony zdrowia. Oczekiwania pacjentów, środowiska medycznego, przemysłu i możliwości państwa” wiele uwagi poświęcono długowi zdrowotnemu, który zaczął coraz bardziej narastać po wybuchu epidemii COVID-19. Zdaniem osób biorących udział w dyskusji wynika to m.in. z zaangażowania poważnych sił i środków w zwalczanie pandemii, co rykoszetem uderza w część pacjentów niecovidowych.

Więcej o konferencji piszemy TUTAJ.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.