Sobota dla zdrowia. Piknik CMKP łączący pokolenia

Porady dietetyków, kontrola znamion i pieprzyków, mammografia, badania laryngologiczne i badanie słuchu oraz analiza składu ciała, dzięki której dowiesz się, jaki masz poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej.

Foto: pixabay.com

To tylko niektóre atrakcje, z których będzie można bezpłatnie skorzystać w sobotę 20 maja podczas pikniku „Sobota dla zdrowia”, który organizuje Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego (CMKP) wraz z Młodzieżowym Domem Kultury Bielany. Wydarzenie odbędzie się na terenie MDK przy ul. Cegłowskiej 39.

– W tym roku przypada 70-lecie kształcenia podyplomowego lekarzy w Polsce. Obchody tego jubileuszu inaugurujemy wydarzeniem edukacyjno-prozdrowotnym „Sobota dla zdrowia” – mówi prof. Ryszard Gellert, dyrektor Centrum.

CMKP posiada ponad 80 zakładów i klinik w Warszawie i okolicach. Mamy ekspertów z prawie każdej dziedziny medycyny, dlatego możemy zachęcać mieszkańców Warszawy, szczególnie Bielan, do tego, by dbali o swoje zdrowie i docenili wagę badań profilaktycznych. Zapraszam do skorzystania z badań oraz wysłuchania prelekcji, w których eksperci doradzą, jak zdrowo się odżywiać, zadbać o zdrowy sen i wprowadzić zasady work-life balance w swoje codzienne życie – dodaje dyrektor.

Obok ciekawych zajęć i warsztatów zaplanowano prelekcje i debaty lekarzy specjalistów z wielu dziedzin medycyny. Eksperci podpowiedzą m.in. jak zadbać o zdrowie psychiczne, uniknąć chorób cywilizacyjnych i zdrowo żyć. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00 i potrwa do godz. 18:00.

Organizatorzy zapraszają do:

  • kontroli znamion i pieprzyków za pomocą dermatoskopu;
  • badań laryngologicznych: uszu, gardła, nosa, krtani, szyi;
  • analizy składu ciała, dzięki której dowiesz się, jaki masz poziom tkanki tłuszczowej, mięśniowej oraz zawartości wody w organizmie;
  • badań przesiewowych w kierunku chorób narządu wzroku;
  • konsultacji z fizjoterapeutą;
  • konsultacji z dietetykiem.

Więcej informacji na stronie https://www.cmkp.edu.pl/sobota-dla-zdrowia

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.