W Skierniewicach uczą młodzież o sercu

Serce ludzkie to pompa wielkości pięści, która każdej minuty przepompowuje 5 litrów krwi, gdy człowiek jest w stanie spoczynku, a w czasie wysiłku serce pompuje nawet 25 litrów krwi na minutę. Ludzie nie wymyślili jak dotąd urządzenia, które byłoby tej samej wielkości i miało podobną wydajność.

Jak działa serce? Jak o nie dbać? Jak unikać chorób układu krążenia, w tym przede wszystkim wieńcowej, już w młodym wieku? I czy młodzież jest narażona na takie choroby?  O tym uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa mogli dowiedzieć się podczas wykładu, który poprowadził w tej szkole kardiolog z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach, dr Maciej Pawłowski.

Wykład odbył się w poniedziałek i był pierwszym z cyklu czterech podobnych wykładów prowadzonych w dwóch skierniewickich liceach: „Prusie” oraz „Ekonomiku”. Kolejne wykłady odbędą się 4 listopada (o godz. 10.55 i 11.50) w „Ekonomiku” i 17 listopada (o godz. 14.00) w „Prusie”.

Są one realizowane przez Oddział Kardiologii WSZ Skierniewice w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Chorób Układu Krążenia finansowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. W ramach tego programu wykonywane były również wśród mieszkańców bezpłatne badania serca.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.