16 czerwca 2024

Ahoj lekarze żeglarze!

W dniach 1-3 września odbędą się XXVII Żeglarskie Mistrzostwa Polski Lekarzy. Zakwaterowanie, tak jak w poprzednich latach, w Imionku koło Pisza. Startują załogi czteroosobowe, w tym minimum dwoje lekarzy, przy czym sternikiem jachtu musi być lekarz. 

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Lekarzy

Foto: Ryszard Golański

Wpisowe od załogi wynosi 1400 zł (350 zł/os.) i obejmuje dwa noclegi, pełne wyżywienie dla czteroosobowej załogi, jacht, koszt organizacji regat oraz ubezpieczenie.

Udział dzieci do lat 6 bezpłatnie (w takim przypadku nie gwarantujemy noclegów i wyżywienia). Koszt udziału osoby towarzyszącej jest taki sam jak w przypadku uczestników regat.

Regaty odbędą się na 30 łodziach typu Delphia 21 w systemie przesiadkowym – po każdym dniu pływania ponowne losowanie jachtu. Każdy sternik biorący na siebie odpowiedzialność za jacht musi wnieść jednorazową kaucję w wysokości 200 zł, która zwrócona zostanie po zakończeniu regat.

Osoba osobiście obsługująca urządzenie sterowe musi posiadać stopień żeglarski (minimum żeglarza jachtowego). Zgłoszenia osobiste, telefoniczne, faxem lub pocztą elektroniczną w terminie do 21 lipca należy składać w Biurze Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie.

Dodatkowych informacji udzielają: Komandor Regat Joanna Gniadek (tel. 605 629 090) i sekretarz Komisji Regatowej Przemek Kalisz (tel. 660 700 356). Szczegóły będą publikowane na stronie internetowej www.regaty.wmil.olsztyn.pl.