20 kwietnia 2024

Badminton po łódzku: 154 zawodników, ponad 270 pojedynków

W sobotę 18.05.2019 r. i niedzielę 19.05.2019 r. w hali Centrum Sportowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozegrany został VIII Medyczny Puchar Badmintona oraz VII Mistrzostwa Polski Lekarzy i Lekarzy Dentystów w Badmintonie.

Tradycyjnie organizatorem spotkania był Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Turniej został objęty patronatem przez Naczelną Izbę Lekarska i Okręgową Izbę Lekarską w Łodzi.

Gośćmi honorowymi byli przedstawiciele władz Uniwersytetu Medycznego: kanclerz dr n. med. Jacek Grabowski, który dokonał uroczystego powitania i otwarcia turnieju, dyrektor Biura Promocji mgr Joanna Milczarek oraz kierownik Centrum Sportu dr n. med. Krzysztof Bortnik.

Impreza sportowa skierowana była do szerokiej grupy przedstawicieli zawodów związanych z medycyną oraz pracowników i studentów Uniwersytetów Medycznych w Polsce. Dodatkowo rozegrano turniej dziecięcy w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych uczestników znaczną część stanowili zawodnicy zaprzyjaźnionego klubu sportowego UKS Victoria i UKS Korona Pabianice.

Na starcie dwudniowych zawodów stanęło ponad 150 zawodników, gotowych do walki o medale i pamiątkowe dyplomy. W ciągu dwóch dni turniejowych 154 zawodników rozegrało ponad 270 pojedynków w różnych kategoriach wiekowych, zdobywając ponad 14 tys. punktów. Liczne mecze prezentowały bardzo wysoki poziom, kończąc się rozegraniem trzech długich i wyczerpujących setów.

Należy podkreślić, iż wiele ze spotkań zakończyło się niespodziankami, a nie wszyscy medaliści sprzed roku obronili swoje pozycje. Organizatorzy poza emocjami sportowymi zadbali także o doznania kulinarne.

Zwycięzcy VIII Medycznego Pucharu Badmintona:

Gra pojedyncza mężczyzn – 35

1. Wojciech Kurzyński

Gra pojedyncza kobiet – 35

1. Aleksandra Felska      

Gra pojedyncza mężczyzn 35 +

1. Tomasz Ziółek             

Gra pojedyncza kobiet 35 +

1. Małgorzata Pietras-Staszczyk

Gra pojedyncza mężczyzn 45 +

1. Radosław Mastalski                                

Gra pojedyncza mężczyzn 55 +

1. Piotr Szafrański

Gra podwójna mężczyzn – 45

1.Wojciech Kurzyński/Przemysław Wojciechowski

Gra podwójna kobiet -45

1. Aleksandra Felska/Aleksandra Kołodziej

Gra podwójna mężczyzn 45 +

1. Rafał Grabarczyk–Żałobny / Sławomir Kowalski

Gra mieszana – 45

1. Wojciech Kurzyński/ Małgorzata Pietras-Staszczyk

Gra mieszana 45 +

1. Dariusz Ciężki/Agnieszka Mikołajczyk

Dzieci do 10 lat

1. Maks Koziarski

Dzieci do lat 15

1. Kamil Markus

Pełne wyniki VIII Medycznego Pucharu Badmintona można zobaczyć na platformie https://www.tournamentsoftware.com.

W niedzielny poranek po raz kolejny Lekarze i Lekarze Dentyści przystąpili do VII Mistrzostw Polski Lekarzy w Badmintonie. Po uroczystym otwarciu przez kierownika Centrum Sportu dra n. med. Krzysztofa Bortnika zawodnicy przystąpili do zmagań sportowych. Jak to w sporcie bywa, niektórzy Mistrzowie sprzed roku nie zdołali obronić swoich tytułów uznając wyższość rywali.

Zwycięzcy VII Mistrzostw Polski Lekarzy i Lekarzy Dentystów:

Gra pojedyncza mężczyzn student

1. Wojciech Kurzyński

Gra pojedyncza kobiet (kategoria łączona)

1. Aleksandra Serwin

Gra pojedyncza mężczyzn 35 +

1. Tomasz Ziółek

Gra pojedyncza mężczyzn 45 +                  

 1. Mirosław Steć                                                          

Gra pojedyncza mężczyzn 55 +

1. Marcin Słojewski

Gra podwójna mężczyzn – 45

1. Wojciech Kurzyński/Przemysław Wojciechowski

Gra podwójna mężczyzn 45 +

1. Janusz Janiec / Zbigniew Marszałek

Gra mieszana – 45

1. Wojciech Kurzyński / Małgorzata Pietras-Staszczyk

Pełne wyniki VII Mistrzostw Polski Lekarzy można znaleźć na platformie https://www.tournamentsoftware.com.

Dobrze, że mimo zawrotnego tempa codziennego życia medyków wiele osób potrafi znaleźć czas na rozwijanie swoich pasji sportowych, a nawet na regularne treningi badmintona. Podsumowując VIII Medyczny Puchar Badmintona i VII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Badmintonie, należy zauważyć, że w środowisku medycznym badminton jest dyscypliną coraz bardziej popularną, o czym świadczy liczba zawodników, uczestniczących w turniejowych zmaganiach.

Dziękuję Władzom Uniwersytetu Medycznego w Łodzi za udostępnienie hali, Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi i Naczelnej Izbie Lekarskiej za wsparcie finansowe i medale. Na zakończenie dziękuję sędziemu głównemu Adamowi Bibikowi, bez którego nie udałoby się zapanować nad taką ilością rozgrywanych spotkań oraz Magdalenie i Krzysiowi Bibik za opiekę gastronomiczną, czyli coś pysznego na stolikach, oraz wszystkim, dzięki pomocy którym udało się zrealizować ten turniej już po raz ósmy. Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia na kortach za rok!

Robert Bibik, organizator, radioaktywny radioterapeuta