18 kwietnia 2024

Będą szkolenia podyplomowe WUM i NIL

Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) i prezes Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL) podpisali porozumienie dotyczące organizacji szkoleń podyplomowych dla lekarzy i lekarzy dentystów.

Fot. NIL

„Zainaugurowana w ten sposób współpraca oznacza dla lekarzy poszerzenie możliwości doskonalenia zawodowego” – podkreślono w komunikacie Naczelnej Izby Lekarskiej (NIL).

– Zależy nam na jak najlepszej jakości kształcenia podyplomowego. Zwłaszcza dziś – w czasie otwierania coraz większej liczby kierunków lekarskich na uczelniach nieprzygotowanych do ich prowadzenia – musimy stać na straży wysokich standardów kształcenia na każdym etapie rozwoju zawodowego lekarza – mówi prezes NRL Łukasz Jankowski, cytowany w komunikacie.

Za zapewnienie zaplecza organizacyjnego dla szkoleń ma odpowiadać Centralny Ośrodek Badań Innowacji i Kształcenia NIL (COBIK NIL), a uczelnia zajmie się opracowaniem programu szkoleniowego i doborem kadry dydaktycznej. – Nasza współpraca z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym jest gwarancją wartościowych szkoleń – dodaje prezes Łukasz Jankowski.

WUM jest jedną z najstarszych uczelni medycznych w Polsce. Od ponad 200 lat kształci specjalistów w zakresie nauk medycznych, farmaceutycznych i o zdrowiu. Korzenie uczelni sięgają 1809 roku, kiedy powstał Wydział Akademicko-Lekarski.