19 maja 2024

Byłem, jeździłem, herbatę na stoku wypiłem

Po raz kolejny odbyły się Podkarpackie Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim. To już szósty raz spotykamy się, w zasadzie w stałym gronie wielbicieli lekarskiego narciarstwa, w Bystrem.

Jak zwykle mieliśmy i w tym roku dużo szczęścia, ponieważ śnieg jeszcze był. Co prawda ten sztuczny, ale był. Odbyły się na nim dwa przejazdy giganta i slalomu. Wyniki, zdjęcia oraz reportaż filmowy są dostępne na stronie internetowej www.rzeszow.oil.org.pl.

W tym miejscu śpieszę tylko donieść, że Mistrzami Podkarpacia 2015 roku zostali: Justyna Dziedzicka oraz Jacek Polakiewicz z OIL Kraków, najmłodszym zawodnikiem był Tymek Siteń rocznik 2013, a najmłodsza uczestniczka Ola Skoczyńska miała 16 miesięcy.

Byłem w Bystrem już po raz szósty, dlatego jako „weteran” tej imprezy chciałem wyrazić swój podziw i podziękować wszystkim kolegom, którzy przyjeżdżają do nas z całej Polski (w tym roku nawet z Olsztyna). Cieszę się i mam wielką przyjemność ze spotkań z koleżankami i kolegami lekarzami, ich rodzinami i znajomymi. Cieszę się, że mamy chęć i czas nie tylko na sportową rywalizację na stoku, ale również na rozmowy, wymianę opinii, w tym oczywiście i zawodowych, i sportowych.

Mistrzostwa w Bystrem mają swój magiczny klimat, dlatego organizatorzy, Marysia Szuber, Grzegorz Siteń, Krysia Cyran, Marek Zasadny, poświęcają co roku swój wolny czas, aby przygotować dla nas lekarzy narciarzy, amatorów i zawodowców, to narciarskie święto.

Jeszcze raz dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom VI Podkarpackich Mistrzostw Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim „Bystre 2015” za udział, spotkanie i zapraszam tradycyjnie za rok. Już wiem, że atrakcji nie zabraknie.

Krzysztof Marchewka