12 lipca 2024

Byli specjalsi z nietypową misją wśród medyków

Lekarze oraz personel medyczny wykonujący pracę z narażaniem własnego zdrowia są jedną z najbardziej narażonych na stres grup zawodowych.

Foto: pixabay.com

W związku z przedłużającym się stanem pandemii, dyrekcja Instytutu Matki i Dziecka poprosiła o wsparcie byłych żołnierzy Jednostki Specjalnej GROM.

Byli specjalsi przeprowadzili w sobotę szkolenie online dla pracowników Instytutu Matki i Dziecka z technik radzenia sobie ze stresem w sytuacjach długotrwałego zagrożenia życia oraz metod skutecznego odreagowania i kontroli stresu.

– Przygotowanie psychologiczne do walki z koronawirusem jest równie ważne, co przygotowanie merytoryczne i w zakresie środków ochrony własnej. Cieszymy się, że możemy liczyć na wsparcie osób, które mają ogromne doświadczenie. Wśród nich są również medycy, którzy nabyli doświadczenie oraz dodatkowe umiejętności w trakcie działań w kraju i poza jego granicami – mówi dr n. med. Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka.

Szkolenie przeprowadził Jacek Wiszniowski, trener zmiany, ekspert w zakresie radzenia sobie ze stresem w sytuacji zagrożenia, wieloletni wykładowca Instytutu Psychoimmunologii IPSI oraz instruktor psychologii konfliktu Grom Group, który posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy trenera – instruktora jednostek specjalnych Wojska Polskiego.