18 lipca 2024

Chcesz pomóc polskim lekarzom w walce z epidemią? Jest na to sposób

Im dłużej będzie trwała walka z epidemią, tym więcej pieniędzy będzie potrzebnych – nie tylko na finansowanie bieżących potrzeb, ale również wsparcie finansowe lekarzy i lekarzy dentystów oraz ich rodzin.

Foto: pixabay.com

Z myślą o takiej potrzebie Prezydium NRL stworzyło specjalny fundusz, o czym informowaliśmy o tydzień temu (więcej TUTAJ).

2 mln zł na jego rzecz przeznaczy Naczelna Izba Lekarska, a 1,3 mln zł ma pochodzić z odpisu składki za marzec przekazywanej do NIL przez okręgowe izby lekarskie.

Pieniądze trafią m.in. na zakup środków ochrony osobistej lekarzy i lekarzy dentystów oraz na cele wskazane przez darczyńców, bo – co warto podkreślić – istnieje możliwość dokonywania takich wpłat.

20 mln zł na zakup diagnostycznego i ochronnego sprzętu medycznego zdecydowała się przekazać Fundacji Lekarze Lekarzom Dominika Kulczyk, która w najnowszym rankingu 100 najbogatszych Polaków magazynu „Forbes” zajmuje piąte miejsce.

– Fundusze te posłużą do pozyskania urządzeń do diagnostyki genetycznej real time PCR, umożliwiających wykrycie zakażenia koronawirusem, masek z filtrem N95, kombinezonów ochronnych spełniających kryteria wirusologiczne oraz środków antyseptycznych – mówi najbogatsza Polka.

Dodaje, że to realne wsparcie dla osób na pierwszej linii walki z koronawirusem. – Ogromnie cieszy nas ten gest solidarności z lekarzami w walce z zagrożeniem, jakim jest epidemia – mówi Rafał Hołubicki, rzecznik prasowy NIL.

Wszyscy, którzy chcą pomóc, mogą to uczynić poprzez wpłatę darowizny:

Fundacja Lekarze Lekarzom
ul. Jana Sobieskiego 110
00-764 Warszawa
PKO SA 31 1240 6263 1111 0010 4779 2541