27 maja 2024

Cytometria przepływowa w immunoonkologii

Warsztaty dotyczące aktualnych zastosowań zaawansowanej cytometrii przepływowej, organizowane w ramach projektu STREAM, odbędą się już 1 czerwca w Warszawie w Centrum Dydaktycznym WUM. „Gazeta Lekarska” objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Zastosowanie metod cytometrii przepływowej w immunoonkologii

Ich celem jest przekazanie młodym naukowcom (studentom, doktorantom i doktorom) aktualnej wiedzy oraz najnowocześniejszych zastosowań cytometrii przepływowej w immunoonkologii.

W pierwszej części wydarzenia specjaliści przedstawią praktyczne zastosowania cytometrii przepływowej. W drugiej części warsztatów swoje wykłady wygłoszą członkowie Konsorcjum STREAM. Do udziału w warsztatach zaproszeni są młodzi naukowcy z całej Europy. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje rejestracja.

Głównym celem projektu STREAM jest stworzenie możliwości współpracy najlepszych europejskich ośrodków badawczych, które w profesjonalny sposób łączą doświadczenie naukowe i innowacyjne podejście w dziedzinie immunonkologii, dynamicznie rozwijającej się terapii nowotworów.

Warsztaty „Zastosowanie metod cytometrii przepływowej w immunoonkologii” to już kolejne wydarzenie organizowane w ramach Projektu. W czerwcu ubiegłego roku w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Letnia Szkoła Immunoonkologii, w której wzięli udział uznani badacze i młodzi naukowcy z całej Europy.

Członkowie zespołu STREAM w ramach wizyt twinningowych odwiedzają najbardziej prestiżowe europejskie ośrodki badawcze oraz przygotowują teksty publikowane na stronie internetowej projektu, przybliżając tematykę immunoonkologii szerokiej rzeszy odbiorców – studentom, młodym naukowcom i pacjentom.

Formularz zgłoszeniowy

Wydarzenie na Facebooku


Ustawa o sieci szpitali weszła w życie. Więcej na ten temat piszemy tutaj.