17 lipca 2024

„Daleko od zagłady”. Prognozy dla stomatologii

Jak wynika z raportu Business Outlook firmy Christie & Co opublikowanego 19 stycznia, który analizuje prognozy rynkowe na nadchodzący rok, następne 12 miesięcy będzie dla stomatologii „dalekie od zagłady i mroku” i przewiduje się pracowity rok.

Foto: pixabay.com

Autorzy raportu podkreślają jednak, że ograniczenie wydatków konsumenckich z większym prawdopodobieństwem wpłynie na przychody z medycyny estetycznej niż na leczenie ogólne.

Stomatologia nadal jest bardzo atrakcyjnym sektorem dla inwestorów, czemu sprzyja zwiększona świadomość dotycząca zdrowia jamy ustnej oraz boom na zabiegi kosmetyczne i estetyczne. Pomimo pewnych znaczących przeciwności – w szczególności rosnących stóp procentowych, niepewności geopolitycznej i gospodarczej oraz rosnących wyzwań związanych z siłą roboczą w zawodzie – rynek pozostał wyjątkowo silny w 2022 r.” – napisano w raporcie.

Szef działu stomatologii w Christie & Co, Paul Graham, podkreśla, że istnieje szereg działań, które właściciele praktyk mogą podjąć, aby jak najlepiej przygotować się na to, co nadchodzi, m.in. inwestować w ludzi, zespoły i technologię – to wyróżni daną praktykę.

Warto więc tworzyć ścieżki kariery dla pracowników. Należy dokładnie spisać dane, by zrozumieć, jak się działa, jak funkcjonuje i jak wydajna jest firma. Warto też delegować obowiązki. Właściciele praktyk muszą znaleźć takich ludzi, którzy mogą wykonać część pracy lepiej niż oni. „Wzmocnij swoje zespoły, a firmy będą się rozwijać” – radzą.

Źródło: www.dentistry.co.uk