18 lipca 2024

Dwunasty zawodnik. W czasie pandemii kibice grają do jednej bramki

Wszyscy kibice grają do jednej bramki, a im więcej się zaszczepi przeciw COVID-19, tym większa szansa na zwycięstwo w walce z pandemią. Wojewoda małopolski, prezes NRL i przedstawiciele klubów piłkarskich, które reprezentują Małopolskę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce (Wisła Kraków, Cracovia i Bruk-Bet Termalica Nieciecza), podpisali apel skierowany do kibiców.

Foto: muw.gov.pl

– Każdy kibic to dwunasty zawodnik. Zaczepmy się tak, żeby ta kolejna fala nie była tak dramatyczna jak poprzednie – mówi prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja.

– Wisła Kraków to kibice. Kibice, którzy od lat współtworzą klub, pomagając w realizacji celów boiskowych i organizacyjnych. Zdajemy sobie sprawę, że szczepienia przeciw COVID-19 to zapowiedź normalności i stałego powrotu fanów na trybuny, których tak bardzo nam brakowało w minionym sezonie. Mamy nadzieję na pozytywny odzew ze strony społeczności i kolejne zwycięstwo! – mówi wiceprezes krakowskiej Wisły Maciej Bałaziński. – Wierzymy, że kibice będą się szczepili i będziemy mieć pełne stadiony – dodaje wiceprezes zarządu Cracovii Jakub Tabisz.

– Walka z COVID-19 to nasza wspólna sprawa. Na pokonanie pandemii jest skuteczny sposób. To szczepienia. Ta walka jest nierówna, ale właśnie dzięki szczepieniom możemy ją wygrać. Bardzo dziękuję prezesom klubów piłkarskich za otwartość i życzliwość w przyjęciu tej inicjatywy. To dla mnie niezwykle ważne, abyśmy jednoczyli się w imię wspólnego celu. Wszystkim nam zależy na tym, aby rozgrywki sportowe mogły odbywać się w formule, jaką pamiętamy sprzed pandemii. Dziękuję panu prezesowi Andrzejowi Matyi za wsparcie tej inicjatywy – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

„Nie chcemy już oglądać pustych aren sportowych. Chcemy słyszeć prawdziwy doping kibiców, który zatrzęsie fundamentami małopolskich stadionów. Chcemy być świadkami zwycięstw naszych piłkarzy i być z nimi na dobre i na złe. Chcemy czuć atmosferę wiszącej w powietrzu bramki, aby móc znów wybuchnąć z radości. (…) Wszyscy gramy do jednej bramki. W tym ważnym meczu jesteśmy jedną drużyną, która wygrywa tę trudną rywalizację. Musimy być odpowiedzialni – za siebie, ale i za tych, którzy siedzą obok na stadionie. Niech naszym wspólnym celem będzie to, aby stadiony nie stały puste, a drużyny mogły być wspierane przez swoich fanów. To zależy tylko od nas. Piłka jest w grze. Jeszcze mamy szansę na wspólne zwycięstwo, a ten mecz wygramy tylko dzięki szczepieniom!” – napisano w apelu.